• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
16 Haziran 2011 Perşembe

Barış savaştan çok daha iyidir

- OLABİLECEK en iyi sonuç oldu bana göre. Bu yarışın iki adaylı sürmeyeceğini söylemiştik. Doğrusu bu oldu. Niye doğrusu? İki adaylı olsa mutlaka bölünme yaşanacaktı. Büyük kriz çıkacaktı.
- GÜMÜŞDAĞ yapılan eleştirileri hak eden birisi değil. Sanıyorum büyüklerinden 'abice' nasihatler aldı. Büyükleri deyince kimse başbakanı yorumlamasın, abilerinden, iş adamlarından 'Henüz gençsin, M.Ali Aydınlar senden daha büyük' dediler.. Tabii Gümüşdağ şunu da düşündü. 'Çekilirsem, benimle bu yürüyüşe başlayan kişileri kandırmış mı olurum' tereddütünü yaşadı.
- BAKTIĞINIZDA ne şiş yandı ne kebap.. Birbirini tamamlayacan bir birleşme. Göksel Gümüşdağ, Türk futbolunun sorunlarının daha içinde. M.Ali Aydınlar'ın da temsil gücü, iş dünyasındaki başarıları, kariyeri, karizması, yaşı nedeniyle Göksel Başkan'a oranla daha ileri noktada oluşu bu birleşmeyi uygun kıldı. Hani demişler ya, 'En kötü barış, kazanılmış en iyi savaştan daha iyidir' diye... Bu birleşme gayet iyi.

ARIBOĞAN'SIZ OLMAZ
- BU yapıda M.Ali Aydınlar başkan, Başkanvekili Gümüşdağ. Lutfi Arıboğan 2. başkan. Arıboğan'sız olmaz. Niye olmaz? UEFA ve kulüp ilişkilerini yürüten o. Mart ayında 2020'nin seçimleri var. Bu temasları yapan Arıboğan. Mahmut Başkan gittiğine göre bu işleri yürütecek olan Lutfi Arıboğan. TFF'nin mekanizmasını çok iyi biliyor. Gümüşdağ'ın iyi bir becerisi var. M.Ali Aydınlar da protokole yakın, TFF'yi temsil eden işleri daha iyi yapacaktır. Ekip çalışması daha iyi olacaktır.   
- BİR empoze değil ama yararlı insanları kollamak gerekir. Devamlılığı sağlamak gerekir. Örneğin Yunus Egemenoğlu. Şiddet yasasında çok önemli görevler yaptı. Yine Ufuk Özerten.. Çok içinde bu işlerin. Mutlaka olmalı.
- 15 kişilik yönetim yaparsınız.  Net olmak lazım. Bunların 5-6 kişisi hatır üyeleri olur. İş dünyasından, siyasetten, eşinizden dostunuzdan olur. Torpille giren adam olur. Ama iş yapmıştır ayakta kalmıştır. Haa, girene kadar torpil olur. Stratejik isimler olur...

MHK'YE SİVİL OTORİTE
- İŞ yönetim kurulu ile bitmiyor. Gözlemciler, Temsilciler Kurulu önemli. Ne kadar doğru, sağlıklı çalışıyorlar? Hukuk, Disiplin  ve Tahkim Kurulu önemli. Özellikle Tahkim'in temyizi yok. Kılıçtan keskin bir karar mekanizması. Tarafsız kişilerden kurulmalı.
- MHK'Yİ sivil otoriteye teslim ederim. Hakem kökenli birini MHK'nin başına getirmem. Bu hakemlerin tepkisine yol açsa da görüyoruz ki hakemler birbirini yiyor. Eğitim işi onlara bırakılsın...
- BU birleşmeden kötü bir şey çıkacağını sanmam. Genel kurul bu ekibe 'evet' diyecektir. Bu işin kazananı kaybedeni olmayacaktır.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı