• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
18 Ağustos 2013 Pazar

Lekeler ışık peelingi ile yok oluyor

Güneşten korunmayı ihmal mi ettiniz, yüzünüzde çilden hallice kahverengi lekeler mi oluştu? Doğum size güzel bebeğinizle birlikte can sıkıcı cilt lekeleri mi getirdi? Onlardan kurtulamayacağınızı düşünüp fondötenlere ve hata örtücülere mi sığınıyorsunuz? İşte orada hata ediyorsunuz. Artık cilt lekeleriyle baş etmede dünyada kabul gören ve etkileri gözlenmiş güvenilir sistemler var. Bu sistemlerin en çok konuşulanlarından ve dahası yüz güldürenlerinden biri de Işık Peelingi. 
Cilt lekeleriyle mücadelede gözle görülür sonuçlar sunan Işık Peelingi, en çok da fazla makyaj yapmaktan hoşlanmayan fakat cilt lekelerini kapatmak için kendini buna mecbur hissedenlerin yüzünü güldürüyor. Daha önce eski Türkiye güzellerimizden Senem Candan’ın hayatını kâbusa çeviren ve özgüvenini alıp götüren lekelerinden kurtulması için uyguladığımız ve ekranlarda milyonların gözünün önünde sonuçların izlendiği Işık Peelingi, son derece komplike bir sistem.  
Uygulamanın başka sistemlerle entegre edilerek çok daha verimli sonuçlar sunması nedeniyle, bu sistemlere hakim bir uzman tarafından gerçekleştirilmesinin önemi de artıyor. Yıllarca pek çok insanı mağdur eden ezbere ve tek tip uygulamalar, farklı cilt tiplerinde ve sorunlarında umut vaat edip felaket elde edilmesine neden oldu. Israrla belirtmek istiyorum ki her cilt kendi çözümünü belirliyor. Yani öncelikle sorunun doğru analiz edilmesi ve cilt tipine, sorununa bağlı olarak kişiye özel bir ilerleme planı çıkarılması gerekiyor. 
Önceliğimiz sorunu saptamak ve buna uygun bir planlamayla uygulamaya geçmek. Genel hatlarıyla söz etmek gerekirse Lazerle Karbon Peeling dediğimiz uygulamayla cilde, kabuklanma yaratmadan peeling yapıyoruz.  Eğer kişinin lekelerinin dışında çilleri de söz konusu ise farklı lazerler de kullanabiliyoruz. Ve bu işlemler sonrasında uyguladığımız Işık Peelingiyle birlikte cildinin hassasiyetine uygun ince bir soyulmayla birlikte işlem yapıyoruz. 
Uygulamada iki farklı solüsyon kullanılıyor. Bunlar sırasıyla  cilde uygulanıyor ve ardından ciltte hekimin kararına göre 6-9 saat boyunca kalacak olan kalın bir tabaka mask krem uygulanıyor. Kişi daha sonra mask kremi yüzünden temizleyip ev kullanım ürünlerine geçiyor. 
Burada önce cildi besliyoruz. En önemli özelliklerinden biri de bu peeling sisteminin ciltte incelme yaratmaması. Hatta cilt kalitesinde yükseliş gözleniyor. Anlaşılacağı gibi komplike bir bakım ve tedavi sistemi. Destekliyor ve etkisini sağlamlaştıracak sistemlerle entegre ediyoruz. Sonuçlar yüz güldürücü oluyor. Bu sistemde uzman seçiminin önemini özellikle vurgulamak isterim. Etkili sonuçlar için uygulamanın doğru ve güvenilir ellerde yapılması neredeyse hayati önem taşıyor.
Yeni oluşmuş lekelerde tek seans yeterli olurken, eski lekelere ise ikinci bir seans gerekebiliyor. Hassas ciltlerde ise önce cilt analizi yapılmalı ki cilde ışık peelingi uygulanıp uygulanamayacağına karar verilsin. Uygulamadan etkili sonuçlar alınabilmesi için peelingin güneşli olmayan havalarda yapılması gerekiyor. 
İşlem sonrası sosyal hayattan 3-7 gün uzak kalmak gerekebiliyor ve ciltte ince soyulmalar gözlemlenebiliyor. Ev bakım ürünlerinin kullanımına özen göstermek şart. Verilen devam ürünlerinin bırakılmaması etkili sonuçlar alınmasını sağlanıyor.

<p>Başkan Erdoğan, 'Bizi çok çok çok duygulandırdın. Tarihi bir başarı aldın, seni gönülden tebrik e

Başkan Erdoğan, olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'u tebrik etti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı