• $13,579
  • €15,3691
  • 771.518
  • 1809.65
1 Eylül 2013 Pazar

Fraksiyonel karbondioksit lazerle cildinizi yenileyin

Bugünlerde yaz aylarının son demlerini yaşıyoruz. Koskoca bir yılın yorgunluğunu, tükenmişliğini ve yıpranmışlığını yaz tatiliyle belki deniz, kum, güneş üçlüsüyle atmaya çalıştık. Kendimizi şehrin gürültüsünden, trafiğinden, tüm sıkıcılığından ve gündemin ateşinden uzağa atıp beynimize, kalbimize ve ruhumuza izin verdik. Peki, vücudumuz kendine izin verdi mi güneşin tüm yakıcılığı altında? Maalesef…
Yaz boyunca kendimizi hayatın her şeyinden uzağa atıp dinlenmeye çalışsak da vücudumuz ve cildimiz hiç durmadan güneşin etkilerine maruz kaldı. Susuz kalıp belki pul pul döküldü belki de güneş izleri, sivilce izleri yeniden hortladı. İşte bu noktada başvurabileceğiniz bir uygulama var ‘Fraksiyonel Karbondioksit Lazer’. Bu sayede yazın yüzünde oluşan güneş lekelerinden, sivilce izlerinden kurtulmak mümkün. Dahası cilt çatlaklarında ve sıkılaştırma sorunlarında da yapılabilecek bir uygulama olan ‘Fraksiyonel Karbondioksit Lazer’ özellikle sivilce izlerinde ‘Altın İğne’  ile kullanıldığında yüz güldürücü sonuçlar veriyor.
Cilt çatlakları gebelik, ergenlik ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak ciltte oluşuyor.  Bu izler genelde ‘atrofikskar’ adı verilen, yüzeyden çökük halde oluyor.  Yeni oluştuklarında renkleri mor-kırmızıya yakın olmasına rağmen eskidikçe renkleri açılarak, gri-kurşuni bir renk alıyor.Cilt çatlaklarına dikkat ettiğiniz zaman karın, kalça, basen, sırt bölgesinde gözlemleniyor.  Çatlak dokusu incelendiğinde ise bağ doku elemanları dediğimiz, dokuları sıkı tutan ve canlılık veren doku elemanlarının azalmış ve esnek yapısını kaybetmiş olduğunu gözlemliyoruz. Bu eskime ve gevşemeyi gidermek için dokudaki bağ doku elemanlarını tekrar oluşturmak gerekiyor. 
Şimdi gelelim uygulamanın ayrıntılarına… Uygulama öncesi anestezik krem kullanılıyor ve problemli alanlar art arda lazer atışları ile taranıyor. İşlem sonrası ciltte herhangi bir kızarıklık olmuyor. Sadece yenilenme sırasında birkaç gün süren kabuklanma ile yenilenmiş bir cilt ortaya çıkıyor. ‘Fraksiyonel Karbondioksit Lazer’ uygulandıkları alana yeni doku oluşumunu tetikleyerek etki ediyor. Oluşan yeni bağ doku, yavaş yavaş çatlak alanını doldurarak, cildin yenilenmesine ve çatlak görünümünün azalmasına neden oluyor.
Kolaylıkla uygulanabilen ‘Fraksiyonel Karbondioksit Lazer!  uygulamasında seans probleminize göre değişiklik gösteriyor. Seans aralıkları 4-6 haftada bir yapılırken mevcut probleme göre 3-6 seans önerilebilir. İşlem, lokal anestezik kremler kullanılarak yapıldığı için ağrı çekilen günler söz konusu değil fakat sosyal hayatı kabuklanmalar nedeniyle 1-5 gün etkileyebilmektedir.
Uygulama sayesinde cilt çatlakları özellikle de sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Ama unutulmaması gereken uygulamanın güneşin olmadığı günlerde yapılması gerektiği. Yüz güldürü sonuçlar almak istiyorsanız güneşin olduğu günlerde bu uygulamanın yaptırmamanızı tavsiye ederim. 
Güzelliğinize…

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor