• $12,5998
  • €14,2295
  • 728.184
  • 1779.85
6 Nisan 2014 Pazar

Cilt yenileyen doğal meyve suları

Cilt için kullandığımız bakımlar, kürler, maskeler, kremler ya da tükettiğimiz gıdalar cildi canlandırıyor, sağlık katıyor ve daha genç görünmelerine yardımcı oluyor. Aynı zamanda öyle meyve suları var ki cilde yararları saymakla bitmez. İşte size özel cildi yenileyen meyve suları…
Kırışık ciltler için içecek; 1 adet kivi, 1 adet yeşil elma, 1 adet muz. Hazırlanışı oldukça kolay olan ve kısa sürede hazırlanabilen bu içecek için önce kiviyi yıkayıp, kabuklarını soymadan dörde bölüyoruz. Aynı işlemi elma için de yapıyor en son muzu ekliyoruz. Elde ettiğimiz karışımı meyve sıkacağından geçiriyor ve meyve suyumuzu elde ediyoruz. Çıkan posasıyla cildimize haftada bir masaj yapabiliriz.
Parlak cilt ve saçlar için içecek; yarım limon kabukları, 1 adet salatalık, 4-5 yaprak marul yaprağı, 10 dal maydanoz, yarım yeşil elma, yarım enginar, zencefil, 10-15 dal semizotu (semiz otu yerine haftalık kereviz, ıspanak ekleyebilirsiniz). Bu karışımı da meyve sıkacağından geçirerek meyve suyu haline getiriyor ve içiyoruz.
Gözaltı morlukları ve kızaran ciltlere; 1 adet kırmızı elma, 1/4 kırmızı lahana, 1 adet havuç, çok az zencefil. Malzemelerimizi diğer meyve suyu hazırlama şekillerinde olduğu gibi meyve sıkacağından geçiriyor ve meyve suyumuzu elde ediyoruz. Afiyet olsun.
Sivilceli ve lekeli ciltler için; 15 adet maydanoz, 1 adet limon suyu, çok az taze zencefil, biraz su. Oldukça kısa sürede ve kolaylıkla hazırlanan bu meyve suyu sivilce ve leke sorunuyla uğraşan ciltlere son derece iyi geliyor. Ama unutmadan hatırlatmak isterim ki, tansiyon sorunu olanlar kesinlikle içmemeli.
Yaşlanmaya hücre yenilemeye karşı narlı soda; 1 şişe soda, arzu edilen kadar nar taneleri ve parçalanmış buz taneleri. Karışımdan elde ettiğiniz meyve suyunun cildinize iyi geldiğini ve hücrelerinizin yenilendiğini siz de görecek ve farkı hissedeceksiniz.
Güzelliğinize…

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar