• $13,5907
  • €15,3066
  • 793.408
  • 1951.17
14 Ağustos 2011 Pazar

Şimdiye kadar gördüğüm en iyi lounge!

Yıllardır eleştirilen İstanbul Atatürk Havalimanı CIP Salonu sonunda yenilendi. Benim gibi her görenin söylediği tek bir şey var, 'Şimdiye kadar gördüğüm en iyi lounge'. Yapım aşamasındayken nasıl olacağını çok merak etmiştim. Geçen hafta Mehmet Ali Erbil ve Stelyo Pipis uçak saatini orada beklemiş. Stelyo telefonda bir anlattı ki, o an orada olmak istedim. Stelyo bayılmış...
Bir hafta sonra iki günlük tatil için yolum havaalanına düşünce merakla girdim içeri. İlk girişte 'Bu ne ya?' dedim, ufak bir koridordan geçtim. Sonrası 'Anlatılmaz yaşanır' cinsten. Kocaman bir alana bir kompleks kurmuşlar. Zeytin ağaçlarının olduğu zeytin bahçesi, vitamin bar, piyano, bilgisayarlar, Do&Co gurme yemek bölümü, kütüphane,sinema salonu, haber odası, video oyunları, çocuk köşesi.
Envai çeşit yemekler, herbiri birbirinden lezzetli... Sunumları şahane... Personel inanılmaz ilgili, güler yüzlü. Uçağı kaçırmaya bir ara niyet bile ettim konforundan dolayı... Ama artık en az bir saat daha erken gideceğim kesin havaalanına. Lounge'ın tek kötü yanı var o hizmetlerden  yararlanabilmek ve o ihtişamı yaşamak için Star Alliance Gold, Elite, Elite Plus kartınız olması ya da Business ya da First class uçmanız gerekiyor.

Ününü koruyamayan ünlüler
Türkiye'de bazı ünlüler var. Ünlü olup, ünlerini koruyamamış ünlüler. Bir şeyler yapmak için çabalayıp duran ama hiçbir şey yapamayan ünlüler... Eskiden kalan şarkılarını, filmlerini bildiğimiz yeni dönemde hiçbir icraatını bilmediğimiz ünlüler. Ünlerini sadece konuşmakla devam ettiren ünlüler. Gazete manşetlerini yıllardır aynı konuları dillerine dolayarak yılda bir yada birbuçuk yılda bir konuşarak gündeme gelmeye çalışan ünlüler. Üretmezler, çalışmazlar, ne kadar sevenleri vardır ben hiç anlamam bunca yıllık meslek hayatımda.  Yaşadıkları mutsuzlukları, başarısızlıkları, yok olan esas şöhretlerinin ellerinden uçmasından dolayı kendilerini yiyip bitiren ve başkalarının da kendileri gibi mutsuz olmalarını isteyen ünlüler dolu etrafımız.
Şöyle bir bakın... Gazete sütunlarını hatırlayın. Biri, birine sallamışsa, içini dökmüşse, hep aynı konuyu evire çevire anlatıyorsa, bu en son ne yaptı, ben bunun en son neyini hatırlıyorum? En son hangi şarkısı, filmi veya hangi sosyal sorumluluk projesi aklımda? Bana yarayan hangi söylemi kaldı diye geçirin. İşte o an, sadece boş bir şöhret olduklarını anlayacaksınız.
Benim aklım hiç almadı bu işleri. Düşünün benim diyorum. Bu işin merkezindeki ben bunu diyorsam...
Ben gazeteye haberi, röportajı çıkıp gündem yaratan üreten çalışan herkese şöhretin para ile döndüğü zaman şöhretin şöhret olduğunu anlıyorum. Evde oturup sokakta üç, beş yada on kişinin tanımasının ne faydası varsa, hazırdan yemenin de bu boş şöhrete ne faydası olacağını çözemedim...

En gösterişli iftar sofraları
Ramazan ayı geldi. Uzun zamandır görmediğim tüm sevdiğim insanlarla iftar sofrasında bir araya gelme fırsatı yakalıyorum. Ben oruç tutamıyorum. Sürekli bir şey atıştırmam lazım. Şeker hastalığı var malum. Birçok mekanda iftar sofrası gördüm. İçlerinden bazılarını tavsiye etmek isterim. Eminönü Hamdi Restaurant, Galata Kulesi'nin hemen yanında bulunan Kivihan, Çırağan Sarayı'nın deniz kenarı ve Park Hyatt İstanbul-Maçka Palas Oteli'nin iftar sofralarını tavsiye ederim. Verdikleri mönüleri ve hizmete göre aldıkları ücretleri birçok mekana göre en uygunu.

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!