• $7,5232
  • €8,9814
  • 413.738
  • 1541.98
04 Kasım 2012 Pazar

Evdeki hesap çarşıya uymadı...

Özgür Aras
Özgür Aras
YAZARIN SAYFASI

Tam bir yıl öncesinden bir tatil planı yaptım. New York'a gidip kafa dinleyip gezip tozacaktım. Ama evdeki plan çarşıya uymadı. Ben hayatımı günlük planlarken anladım ki önce yapılan planlar bana göre değilmiş. 'Irene kasırgası' uyarısının ardından New York uçuşları tek tek iptal edilmeye başladı bende hala bir ümit vardı. Hani gelip geçer diye. Sürekli gözüm televizyonda haberleri izliyor ve bilgileri alıyordum. Haberlerde sürekli duyduğum 'Sandy hızını biraz kesse de, girişin ve çıkışın olmadığı şehirde, hala birinci derece kasırga gelmesi bekleniyor. Ağır yağışlar ve denizin yükselerek karaya yaklaşması sonucu sel de olabilir. Hatta New York tarihinde çökme olabileceği korkusuyla ilk kez metro da kapatıldı. Ancak bazı New Yorklular şehri terk etme uyarısının kişilerin kararına bırakılmasından dolayı, durumu fazla da ciddiye almadıklarını söylüyor ve baştakilerin sorumluluktan kaçmak için olayı abarttığını düşünüyor'  gibi yorumlar iyice gözümü korkuttu. Ve ileri bir tarihe kaldı benim tatil planım.
Allah kimseye böyle felaketler yaşatmasın ve göstermesin.

İstanbul'daki vazgeçilmezlerim
Bayramda şöyle evde tek başına kalınca ve mesajlara bakınca günlük hayatta ailem ve birkaç dostum dışında vazgeçemeyeceğim isimler aklıma geldi. 20 yıllık İstanbul'daki yaşamımda öyle alışkanlıklarımın olduğumu fark ettim ki, artık o alışkanlıklarım vazgeçilmezlerim olmuş. Mesela bundan tam 17 yıl önce zamanında Akmerkez'de olan Most'da tanıdığım Arzu Altıntaş. Ondan başka 17 yıl boyunca kimseye cilt bakımı yaptırmadım. Arzu Altıntaş'la tanıştığım gibi Beşiktaş'ta Kadir Berber'de Turgay Sal'la tanıştım o yıl bu yıl sadece ona giderek saç, sakal traşı oluyorum. Turgay dünyanın en iyi kalpli adamıdır. Onun kadar yardım severi az bulunur.  Dişcim İpek Topalan Gök... Bir tesadüf eseri tanıştık. Çocukluktan kalma dişçi korkumu, bir dişçiye olan güvensizliğimi onun sayesinde tam 6 ay içinde yendim. Şimdi o eski halimden eser yok. Bir kıyafet aldığım zaman, terziye ihtiyacı varsa sadece bir yerde yaptırabilirim. Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bulunan Kenan Ağabey'den başkası olamaz. Kıyafetleri alırım vaktim yoksa gitmeye beklerim biriktiririm ve Kenan Ağabey'e gitme vaktine kadar kimseye el sürdürmem. Alışkanlıklarım bakkalım, yemek yediğim yerler bağımlılık derecesinde aynıdır. Hepsine iyi günde kötü günde hayatımda olduğu için teşekkür ediyorum.

Yeni bir yetenek; Funda
İskender Paydaş yeni bir projeye imza atmış. Yeni bir yeteneği yeni bir sesi müzik severlerle buluşturuyor. Funda... Güzelliği, sesi, başarıları ve şarkılarıyla önümüzdeki günlerde adından çok söz ettirecek... Toplam 9 şarkıdan oluşu albümde, benim en sevdiğim yıllar önce Emel'in seslendirdiği 'Deli Et Beni' albümün sürpriz şarkısı. Funda, Türkiye dışında da müzik severlerin dikkatini çekmiş ve oradaki çalışmaları hala başarıyla devam etmekte... İlk single çalışması  olan 'Stand Up' isimli şarkısı Belçika'nın başarılı plak şirketi BIP Records etiketiyle 2011 Eylül ayında piyasaya sürülmüş. Şarkı birçok radyo listelerinde 1'inci sıraya kadar yükselmiş, klibi ise birkaç gün içinde 100 bin hit sayısını geçmiş. 2'nci single çalışması 'City Girls'in ardından 3'üncü single'ı 'Kiss Me'  de yakında çıkacak olan projelerinin arasında...

twitter.com/ozguraras
ozgurlebasbasa@gmail.com

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı