• $8,8391
  • €10,3713
  • 496.819
  • 1395.06
12 Ocak 2018 Cuma

Muhalefet cephesinin analizi: İyi, Kötü, Çirkin!

Türkiye, 2019’da belki de tarihinin en önemli seçimine sahne olacak! 16 Nisan’da kaoslara, darbelere, vesayet sistemine, ekonomik krizlere dur demek için ‘evet’ diyen Türk milleti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gereği olarak ilk ‘Başkan’ını seçecek...

Bu kritik viraj öncesi siyasetteki saflaşmalar da artık netleşiyor. Peki bu sürece, muhalefet hangi ortamda, nasıl bir ruh haliyle hazırlanıyor. Gelin son gelişmelerin ışığında bir göz atalım!

MHP: 15 Temmuz ihanet girişimini, arkasındaki güçleri, neden mücadele kararlılığı gösterilmesi gerektiğini AK Parti dışında en iyi anlayan siyasi parti oldu.

en net tavır mhp'de

Yenikapı ruhu olarak formüle edilen birlikteliğin çimentosu olan MHP, 2019 seçimleri öncesi de net bir tavır ortaya koydu. Türkiye’nin geleceği söz konusu olduğunda, basit siyasi ikbal peşinde olunmayacağının, milletten başka kimseye hesap verilmeyeceğinin en somut örneğini sergileyerek, ‘Adayımız Erdoğan’ dedi.

CHP: Yenilgiler yorgunu ana muhalefet partisi, Cumhurbaşkanlığı seçimindeki ‘çatı’ deneyiminin ardından şimdi de ‘kayık’ derdine düştü! Kılıçdaroğlu’nun kuru sıkı tabancayı aratmayan çıkışları, Ataşehir ve Beşiktaş Belediyesi’ndeki ‘yolsuzluk’ operasyonları derken, sancılı kongre süreci şimdiden kayıkta delikler açmaya başladı dersek abartmış olmayız. Eeee kayık sağlam değilse, binecekler için de onları karşı kıyada bekleyecekler için de hep bir soru işareti vardır. Bakalım Kılıçdaroğlu’nun kayığı kıyıdan ayrılmayı başarabilecek mi?

HDP: Hatırlayacaksınız, 7 Haziran seçimi sonrası HDP’de başlayan ‘şımarık’ tutum, PKK’nın hendeklere gömülmesinin ardından yerini suskunluğa bırakmıştı. Sırtlarını dayayacak yer bulmakta zorlananların ‘Türkiye Partisi’ makyajı da Hasip Kaplan’ın ‘ırkçılığa’ varan son çıkışıyla dökülüp gitti. (Biz bu çirkin yüzü zaten biliyorduk da, sandıklar açıldığında Nişantaşı’nda, Cihangir’de göbek atanlar, Çanakkale’de helva döktürenler ne hissetti çok merak ediyorum.) Şimdi bu makyajsız HDP, CHP’nin kayığında yer bulur mu, onu da hep birlikte göreceğiz!

<p>İrili ufaklı,  kahverengi, yeşil, sarı. Bir boya paletini andıran doğa harikası  'Gökkuşağı Tepel

Yeryüzünün boya paleti

Karahantepe'deki insan betimlemeleri ve 3 boyutlu heykeller tarihe ışık tutacak

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Eylül 2021)

Koronavirüs kadar tehlikeli! Bu sorun erken ölüme sebebiyet veriyor!