• $16,3563
  • €17,5101
  • 974.894
  • 2418.1
21 Ekim 2014 Salı

PKK yalanı Peşmerge’yle bozuldu

PKK’nın propaganda makinesi özellikle Kobani üzerinden Türkiye’ye karşı müthiş bir manipülasyon ve dezenformasyon kampanyası yürütüyor. Kandil baronlarının propaganda bürosu gibi çalışan Neocon sapığı bazı liberaller ve PKK medyası tam bir pervasızlıkla “Türkiye IŞİD’i destekliyor” yalanı üretiyorlar.

Öyle ki Kobani’de yaralanan 500’e yakın PYD militanı Türkiye hastanelerinde tedavi edilirken bile, “Kobani’de Kürtlere karşı savaşırken yaralanan IŞİD emiri Türkiye’de tedavi edildi” yalanını yaymaktan bile çekinmediler.
CHP dahil, bütün akbabalar bu haberin üzerine atladılar, ama ne oldu? Sorgu ve yüz taraması sonunda bu yaralı militanın PKK’nın Diyarbakır sorumlusu olduğu tespit edildi.
Bu arada, Güneydoğu’daki hastanelerin yaralı IŞİD militanlarıyla dolu olduğu şeklindeki asparagas haberlerle PKK’ya gönüllü hizmet sunan paralelci medyanın yalanlarını bir yere kaydetmekte yarar var.
PKK ve Suriye’deki kolu PYD, epey bir süredir Türkiye ile ilgili özellikle ABD ve Avrupa merkezli oluşturulmaya çalışılan algı operasyonunun çok önemli bir parçası olarak Türkiye’ye karşı açık bir nefret faaliyeti yürütüyor. Ancak bu çerçevede üretilen yalanların mağduru sadece Türkler değil, aynı zamanda Kürtlerdir.
Bugün Türkiye Kobani’ye yardım etmiyor diye Türkiye’nin şehirlerinde insanları katleden, kafa ezen vandalistleri teşvik eden Kandil baronlarına ve siyasi uzantılarına bir gerçeği hatırlatmakta yarar var. Unutmayalım ki Esad Suriye’de Arapları, Türkmenleri katlederken onunla ittifak içinde hareket eden PKK’nın Suriye kolu PYD, bir taraftan Rojava’da devrim hayalleri kurarken, bir taraftan da bölgedeki Kürt nüfusa baskılar yaparak sürgüne mahkum ediyordu. Nitekim PYD’nin silahlı baskısından kaçan binlerce Kürt Kuzey Irak’taki Kürdistan özerk yönetimine sığınmıştır.
Açık söylemek gerekirse PYD’nin eli de o kadar temiz değildir. Evet Türkiye kirli yalanlara ve manipülasyonlara maruz kalmıştır. Ama bütün bunlara rağmen, IŞİD ve Esad katliamından kaçan Araplara da, Kürtlere de, Türkmenlere de aynı insani duyarlılıkla kucağını açmıştır. Şu anda Kobani’den kaçan iki yüz bine yakın Kürt Türkiye’ye sığınmıştır.
Bütün bu insanlık örneklerine rağmen PKK’nın 6-7 Ekim’de ortaya koyduğu şehir terörü, kesinlikle bir şımarıklığın ve küstahlığın göstergesidir. Ve çözüm sürecine karşı da açık bir saldırıdır.
“Türkiye IŞİD’e yardım ediyor” yalanı üzerinden Türkiye’ye ateş eden akılsızlar aynı zamanda bir başka şey daha söylüyorlar: ”Kobani’ye koridor açılsın ve buradan PYD’ye ağır silahlar gönderilsin.” Sonra da PKK gelip Türkiye’nin şehirlerini yakıp, yıksın ve insanları katletsin öyle mi?
İşte şimdi PKK’nın Türkiye’ye ilişkin IŞİD yalanı, Ankara’nın yeni hamlesiyle açıkça ortaya çıkmıştır. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün, Kuzey ırak Bölgesel Kürt Yönetimi'ne bağlı Peşmerge güçlerinin Kobani'ye geçmesinde Türkiye'nin yardımcı olduğunu açıkladı.
Eminim PYD ve PKK Peşmergelerin geçişine izin verilmesinden pek hoşlanmamıştır. Ancak hem Türkiye hem de uluslararası koalisyon için öncelikli olan PKK’nın taktiksel oyunları değil, IŞİD terör örgütü ile mücadeledir.
Evet PKK’ya güven yok, çünkü 6-7 Ekim’de şehirlerde sergilediği barbarlık örneklerinin nasıl bir barış(!) hayali kurdukları çok net bir şekilde ortaya koydu. PYD’nin ise IŞİD kapısına dayanmadan önce bölgesindeki Kürtlere nasıl eziyet ettiğini iyi biliyoruz.
PKK ve PYD bilsin ki, Türkiye’nin Peşmerge’ye Kobani izni IŞİD terör örgütüyle mücadele kapsamında bir izindir. Yani Türkiye, IŞİD katliamına maruz kalan Kürtlerin, Arapların ve Türkmenlerin yanındadır, PKK ve PYD şımarıklığının değil…

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu