• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
24 Mart 2014 Pazartesi

Kadir Abi‘nin projeleri, Sarıgül‘ün yumrukları var

Dün AK Parti'nin İstanbul'daki 'Milli irade' mitinginde 2 milyon insan öylesine güçlü bir mesaj verdi ki, eminim paralel örgütü şimdiden korku sarmıştır.

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Paralel çeteler 17 Aralık darbe girişimini başlattıklarında sonuçtan o kadar emindiler ki, içine biraz din ve hoşgörü sosu katılmış faşist iktidarın hayallerini kurmaya bile başlamışlardı.
Nitekim CHP'yi tam anlamıyla kafesleyen paralel cunta, sandıktan umudunu kesmiş bütün solcuları, Gezi'de hevesleri yarıda kalan kart devrimcileri, hayatlarını Tayyip Erdoğan düşmanlığına endekslemiş avanak liberalleri ve nesilleri kesilmiş umutsuz faşistleri peşlerine takmakta gecikmediler.
Yaklaşık üç aydır paralel cuntanın organik medyası ve sonradan değişik yöntemlerle kalbi paralele ısındırılan medya grupları adeta bir cephe savaşı mantığıyla seçilmiş iktidara ve millet iradesine ateş ediyorlar.
Evet ülkede büyük tahribata yol açtılar, ekonomiye darbe vurdular, istikrarı zedelediler ve hepimizin umutlarını çaldılar. Ama milletin demokrasi safındaki kararlı duruşunu değiştiremediler. Dün Yenikapı'da milyonlar, bu karanlık adamlara karşı en güçlü demokrasi şarkısını söyledi.
Şimdi paralel cunta için panik zamanı... Özellikle İstanbul için çok büyük hesaplar yapmışlardı. Pensilvanya'da takdis edilip Kılıçdaroğlu'na seve seve pazarlanan Mustafa Sarıgül'e İstanbul'u armağan edeceklerdi. Oysa garibim Kılıçdaroğlu, yolsuzluk yüzünden Sarıgül'ü partiden ihraç ettikleri için yolsuzluk dosyaları önünde mutluluk pozları vermiş, bununla ne kadar çok övünmüştü... Ama çaresiz kabul edecekti, çünkü emir büyük yerdendi.
Ama 30 Mart'a sayılı günler kala paralel cuntanın da biçare Sarıgül'ün de bütün boyaları dökülmeye başladı. Yıllardır televole programlarından fırlamış bir edayla ortalarda dolaşan Sarıgül daha ilk seçim gezisine çıkar çıkmaz kafasını gözünü etrafa vurmaya başladı. Önce konuşmasını dinlemeyenleri azarladı, hızını alamadı vatandaşı yumrukladı, televizyon programcılarını azarladı. İşler iyi gitmeyince, herkese gülücükler dağıtan o başarı illüzyonisti olan adam gitmiş yerine etrafa yumruklar sallayan asabi ve öfkeli adam gelmişti...
Sarıgül'ün yıllarca belediye başkanlığı yaptığı Şişli'de hiçbir ciddi eserin altında imzası olmadığını biliyorduk, seçim meydanlarında bir kez daha gördük ki aslında aday olduğu İstanbul için de hiçbir ciddi projesi ve planı yokmuş... Meğer bütün umudu Pensilvanya imiş...
Şimdi Sarıgül'ün bütün numarasının bir illüzyondan ibaret olduğunu gördükten sonra Kadir Abi ile bir karşılaştırma yapmayı doğrusu Kadir Abi'ye haksızlık olarak görüyorum. Ama ne yapalım ki bu işin başka bir yolu da yok.
Düşünün ki bir tarafta nezaketi ve nezafetiyle bir İstanbul beyefendisi Kadir Topbaş var. Herkesin gördüğü bir gerçek var ki başkanlığı döneminde İstanbul'un her köşesine dev yatırımlar yapan Kadir Topbaş bu şehri bir dünya markasına haline getirdi. Yeni dönem için de metro yatırımlarından devasa kent parklarına ve kentsel dönüşüme kadar pek çok alanda somut projeleri İstanbul halkına sunmuş bulunuyor.
Size göre de Kadir Abi ile Sarıgül'ü karşılaştırmak gerçekten haksızlık değil mi Allah aşkına? Bir tarafta ayak oyunlarına, küçük hesaplara itibar etmeyen ve sadece projeleriyle konuşan bir beyefendi var, diğer tarafta ise etrafa yumruklar sallayan bir adam...

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi

Severek tüketiyoruz ama... Bu etkisini ilk kez duyacaksınız

2 bin 600 yıllık mumyanın gizemi çözüldü! Yüzü yeniden yapılandırıldı