• $9,4302
  • €10,9526
  • 546.374
  • 1509
15 Ekim 2016 Cumartesi

Albayrak: Demir yumruğumuzu başlarına vuracağız

CLK Enerji Kars Çağrı Merkezi açılışına katılan Enerji Bakanı Albayrak,Türkiye'nin yatırımlarına devam edeceğini belirterek "Özellikle son birkaç haftadır terör kisvesi altında ülkeyi karıştırmaya çalışan odakların amacı insanımızı yıldırmak. İş o kadar birileri tarafından çığrından çıkarılmaya çalışılıyor ki, alçaklık içine girenlerin başlarına demir yumruğumuzu vuracağız" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin hem yatırımlarına hem de tüm terör örgütlerine karşı mücadelesine devam edeceğini belirterek, "Özellikle son birkaç haftadır terör kisvesi altında ülkeyi karıştırmaya çalışan odakların amacı insanımızı yıldırmak, sözüm ona korkutmak. İş o kadar birileri tarafından çığrından çıkarılmaya çalışılıyor ki, artık siyasi kişilere kadar uzanacak bir alçaklık içine girenlerin başlarına demir yumruğumuzu vuracağız. İktidar olarak sonuna kadar gideceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi. Bakan Albayrak, CLK Enerji Kars Çağrı Merkezi açılışında konuştu.

Maliyetler düşecek

Albayrak, "Enerji hayattır diyoruz. Türkiye'nin ekonomik büyümesinin dinamolarından biri olan enerji sektöründe çok önemli adımlar atıyoruz, atmaya devam edeceğiz. Sadece elektrik değil, petrol, gaz dağıtım, iletim, altyapı, nükleer gibi birçok alanda çok önemli adımlar atıyoruz, atacağız" dedi. Albayrak, bu çerçevede enerji maliyetlerini düşürmek için de bir performans ortaya koyacaklarına değinerek, ilk defa bir iktidarın kıştan önce doğalgaz fiyatına indirim uyguladığını hatırlattı. "Durmak yok çalışmaya devam edeceğiz, enerji maliyetlerini düşürme noktasında çalışmalarımız sürecek" diyen Albayrak, Türkiye'nin sınırlarının ötesinde de stratejik işbirliği anlaşmaları yaptığını aktardı.

ROLÜMÜZ BÖLGEYİ AŞTI

Enerji Bakanı Albayrak, Türkiye'nin rolünün artık bölgesini aştığını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Özellikle son bir haftadır gerçekleştirdiğimiz 23. Dünya Enerji Kongresi en başarılı kongrelerden biri oldu. Bunun birçok anlamı var. Sadece 15 Temmuz Türkiyesi açısından, ülkenin içinde bulunduğu iklim açısından değil, Türkiye'nin enerji sektöründe bölgede önemli adımlar atılacağının sinyallerini de verdik. Cumhurbaşkanımız liderliğinde büyük idealler koyduk, 79 milyon olarak özelikle 15 Temmuz'dan sonra kenetlenmiş bir şekilde hedeflere ilerliyoruz. Birileri bundan rahatsız olacak mı? Olacak. Darbe yapacak korkutacak. Biz korkacak mıyız? Korkmayacağız. 17-25 Aralık yapacak, yılacak mıyız? Yok. Dünyada ne kadar terör örgütü varsa üzerimize salacak, geri adım atmayacağız."

BÜYÜK DOĞUMLAR BÜYÜK SANCILARLA GELİR

Bakan Albayrak, Türk halkının demokrasi ruhuyla özgürlüğüne nasıl sahip çıkılması gerektiğini bütün dünyaya gösterdiğini belirterek şunları söyledi: "Büyük doğumlar büyük sancılarla gelir. Coğrafyamız sancılar içinde. Dünya enerji kaynaklarından petrol ve gazın yüzde 60'ından fazlası bu coğrafyada, milyonlarca insanın öldüğü göç etmek durumunda kaldığı bir coğrafyadan bahsediyoruz. Bu bize iktidarımıza ayrı bir sorumluluk daha yüklüyor, bu çerçevede eskisinden daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Bu ve benzeri açılışlarla Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşımaya devam edeceğiz. Enerji arz güvenliğinde önümüzdeki süreçte çok daha büyük ve güzel gelişmelere şahit olacaksınız. İmzaladığımız anlaşmaların ete kemiğe bürünmesiye Türkiye'nin artık başka bir kimliğe dönüştüğüne şahit olacağız."

İsrail'le gaz yakınlaşması kazandırır

Öte yandan Bakan Albayrak, önceki gün de Dünya Enerji Kongresi kapsamında Atlantik Konseyi'nin düzenlediği Doğu Akdeniz'e ilişkin panele katıldı. Doğu Akdeniz'de bulunan doğalgaz kaynaklarının iletilmesi konusunun yıllardır tartışıldığını belirterek, "İsrail ile Türkiye'nin bu noktada birbirine yakınlaşması sayesinde hem bölge üzerinde etki sahibi olunacak hem de AB üzerinde ciddi kazanımlar elde edilmesi sağlanacaktır" dedi. Bakan Albayrak, enerjinin her zaman barış için bir araç olarak algılanması gerektiğini de vurguladı.

'Çağrı'dan 2 bin kişiye iş

CLK Enerji, önümüzdeki günlerde Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye hizmet verecek olan Tekirdağ’daki 308 kişilik çağrı merkeziyle birlikte, toplam 616 kişiye yeni istihdam yaratmış olacak. 9 ildeki çağrı merkezleriyle 2 binin üzerinde vatandaşa iş imkânı doğacak.

Beş yıllık yatırım hedefi 4.1 milyar TL

CLK Enerji ortaklarından Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de konuşmasında, konsorsiyum bünyesindeki dağıtım şirketlerine 2011-2015 döneminde 2,8 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek, "Bu yılı da 864 milyon liralık yatırımla tamamlamayı planlıyoruz. Önümüzdeki 5 yıllık yeni tarife döneminde ise toplam yatırım hedefimiz 4.1 milyar lira" ifadelerini kullandı. Özdemir buradaki konuşmasında, yeni tarife döneminde 2020 yılına kadar 21 elektrik dağıtım bölgesinde yaklaşık 18 milyar liralık yatırım yapılmasının söz konusu olduğunu ve bu yatırımlarla şebeke yenilenirken, müşteri memnuniyetinin de en üst düzeye çıkarılmasının planlanlandığını söyledi.

Arapça, İngilizce ve Almanca var

11 ilde, 10 milyonun üzerinde aboneye hizmet veren CLK Enerji’nin çağrı merkezlerinde Türkçe dışında bölgenin ihtiyacına göre farklı dillerde de yanıt seçeneği bulunacak. Avrupa'dan birçok vatandaşa ev sahipliği yapan Antalya’yı içinde bulunduran Akdeniz EDAŞ’ın çağrı merkezinde Almanca ve İngilizce yanıt seçeneği olacak. Suriyelilerin arttığı Bursa ili başta olmak üzere bölgeye dağıtım hizmeti veren Uludağ EDAŞ’ın çağrı merkezinde Arapça dil seçeneği yer alacak.

Vatandaşı üzeni üzeriz!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz da, elektrik dağıtım şirketleri tarafından kurulmaya başlanan çağrı merkezleriyle ilgili olarak, "Müşteriyi mutlu eden mutlu olacak, hizmet kalitesini düşük tutarak müşterisini üzeni özellikle vurgulamak isterim ki, biz de üzeceğiz" dedi. Denizli ve Adana’nın ardından 3 haftada üçüncü kez bir çağrı merkezi açılışı yaptıklarını belirten Yılmaz, çağrı merkezlerinin kurulduğu bölgelerdeki istihdama yaptığı katkının ve tüketiciye verilecek hizmetin önemine de dikkat çekti.

Merkezde 308 kişiye istihdam

Cengiz, Limak ve Kolin Şirketler Grubu’nun elektrik dağıtımındaki çatı şirketi CLK Enerji, 10 milyondan fazla abonesine kesintisiz ve 7/24 hizmet vermek için yaptığı yatırımlar çerçevesinde çağrı merkezlerini güçlendiriyor. İlk etapta bünyesinde bulunan Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. ve Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. için Kars’ta 308 kişilik istihdam yaratan yeni çağrı merkezini açan CLK Enerji, işe alımlarda kadınlar, şehit ve gazi yakınlarıyla engellilere öncelik tanıdı.

Abone 'meşgul' sesi duymayacak

Kars başta olmak üzere yeni çağrı merkezleriyle birlikte ortalama yüzde 80-85’lerde olan çağrı karşılama oranının yüzde 95, yüzde 100’lere çıkması planlanıyor. Daha önce çağrı merkezlerinde 60 saniye olan bekleme süresi 45 saniyeye düşerken, bundan sonra abone çağrı merkezini aradığında, ‘meşgul’e düşmeyecek ve 45 saniye içinde mutlaka bir müşteri temsilcisine bağlanmış olacak.

<p>Yere yatırıp yumrukladılar. Polis  şiddetinin görüntüleri çevredekiler tarafından kaydedildi. Sos

Polis şiddeti tepki çekti

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler