• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
22 Eylül 2021 Çarşamba

PKK'nın “meşru” kılıfı HDP

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununun çözümü için İmralı değil, HDP meşru muhatap" sözleri kaç gündür tartışılıyor. Alkışlayanlar da var, eleştirenler de. Bence durum CHP için giderek kötüleşiyor.

Düşünün ana muhalefet partisi CHP, kendi ülkesine karşı 40 yıldır terör estiren bir şebekenin siyasi desteğini almak için her yola başvuruyor.

Atatürk'ün CHP'sinin geldiği yer burası mı olmalıydı?

"HDP meşruymuş da İmralı değilmiş de..."

Sanki mesele bu!

Kurnazlığa bakın, kurnazlığa!

HDP ile PKK arasında fark mı var? Birinin diğerinden ayrı davrandığını, hareket ettiğini söyleyecek aklı başında biri var mı gerçekten?

Kimi kandırıyorsunuz!

"Ama efendim, biri siyasi parti!"

Tamam da bu siyasi parti terör örgütünden bağımsız mı ki sen onu "meşru" bir çözüm adresi, muhatabı olarak gösteriyorsun?

"Kürt sorununu biz meşru bir organ olarak HDP ile çözeceğiz!"

Bravo!

HDP de PKK da Güneydoğu'nun anahtarını istiyor. "PKK'ya değil de anahtarı HDP'ye vereceğim" dediği için Kemal Bey'i alkışlayalım!

Kılıçdaroğlu'nun "muhatabımız HDP" sözlerinin anlamı şu: Türkiye'yi bir meşru yoldan bölmek var, bir de gayrimeşru! İmralı'yla oturup bölersem olmaz, HDP'yle oturup Türkiye'yi bölersek bu meşru olur. Ne güzel!

Kemal Bey'in demek istediği de yapmaya çalıştığı da bu. Zaten adına "çözüm" dedikleri şey de bundan başka bir şey değil. Neyin "çözümü"? Kürtlerin sorunlarını çözme derdi olanlar niye PKK'nın uzantısı HDP'nin kapısını çalsın? Gidip Kürtlerin kapısını çalar, değil mi? CHP'nin Güneydoğu'da nerede bir tane çalışan adamı var? Hiçbir yerde yok. Demek ki PKK'nın sorununu, derdini çözmeye çalışıyorlar, Kürtlerin değil.

CHP-İYİ Parti-HDP ittifakının özü budur. Bu ittifakın yol haritası da stratejisi de ulaşmaya çalıştığı hedef de budur. CHP, İYİ Parti, HDP arasında gizli kapaklı yapılan anayasa görüşmelerinin içeriğini hatırlayan var mı? Bu toplantılarda HDP'ye "Anayasal statü" sözü verildi. Bunun adı Irak modeli federasyondur!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın küreselci medyanın hedefine konulmasının, "diktatör" ilan edilmesinin ve darbeyle devrilmeye çalışılmasının nedeni de bu plana geçit vermeyen net tavrıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devreden çıkarmadan, "Cumhur ittifakı"nı aşmadan Türkiye'yi Irak modeli bir federasyona götüremezler. PKK devletinin önünü açamazlar. Erdoğan'a karşı bu kadar geniş bir ittifak oluşturma amaçları budur! CHP, 2023'e ne Türkiye'nin derdine ne Kürtlerin sorunlarına çözüm bulmak için hazırlanıyor; CHP öncülüğündeki anti-Erdoğan ittifakının tek amacı Ortadoğu'da tıkanan Amerikan planlarının önünü açmaktır. Türkiye'yi Irak modeli bir federasyona götürmektir. PKK ve HDP'yi Güneydoğu'nun sahibi kılmaktır. HDP, PKK'nın ta kendisidir. Kemal Kılıçdaroğlu, bu gerçeği hangi "meşru" kılıfa sokarsa soksun gizleyemez!

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi