• $8,638
  • €10,1443
  • 493.798
  • 1407.46
12 Haziran 2020 Cuma

İşe bakın; CHP, Libya'yı Türkiye'ye yedirmeyecekmiş!

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz

CHP’nin dengesi iyice bozuldu.

Son birkaç günde devirmedik çam bırakmadılar.

“Libya petrollerini Erdoğan’a yedirmeyiz” diyeni de var,

“Ayasofya’yı kapattık, Topkapı’yı, Sultan Ahmet’i de kapatalım” diye restçekeni de.

Libya’yı Rusya’ya, Birleşik Arap Emirlikleri’ne kaptırmayan Türkiye,CHP’ye mi kaptıracak?

Boş tehditler savurup duruyorlar.

Böylece tabiiTürkiye de Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sini tanıma fırsatı buluyor.

Erdoğan’ın, Türkiye’nin Akdeniz’deki çıkarlarını sadece dışarı karşı değil, içeride CHP’ye karşı da müdafaa ettiği açığa çıkıyor.

CHP’nin Meclis kürsüsünden savurduğu bu tehdit ve hezeyanların aslında içi boş ve anlamsız olmadığı, Körfez’den Akdeniz’e uzanan Türkiye karşıtı cephenin yansıması olduğu kamuoyu nezdinde de anlaşılır oluyor.

CHP, Suriye’yi de “Erdoğan’a yedirmemek” için az çırpınmadı. Hatırlayacak olursak bir CHP heyeti, Şam’a kadar giderek Esed ile birlikte kameralara pozlar verdi.

En dramatik olanı ise terör örgütü PKK/YPG’yi kurtarmak için yaptıkları “Afrin’e girmeyin” kampanyasıydı. Bu konuda o kadar ısrar ettiler ki“madem Afrin’e girildi, bari şehir merkezine girilmesin” diyecek kadar alçaldılar.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan ne ABD’yine Rusya’yı dinledi, Barış Pınarı harekatıyla cumhuriyet tarihinin en büyük sınır ötesi harekatını gerçekleştirerek, terör örgütünü sınırlarımız boyunca ve 30 kilometre içeriye kadar temizledi. Erdoğan, bu harekatın ardından ABD ve Rusya’yı masaya çekerek Türkiye’nin iradesini kabul ettirdi.

CHP’nin son birkaç yılda Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin neler başarıp başarmadığına tekrar bir gözatmasında fayda var.

Belki o zaman Türkiye’nin çıkarlarını Körfez’den Akdeniz’e uzanan kirli ittifaka, hatta Rusya ve ABD’ye yedirmeyen Erdoğan’ın, Libya’yı,CHP’ye yedirip yedirmeyeceğinedair doğru bir fikre varabilirler.   

<p>Araçlar çukura düşüyor. Sürücüler  yollardaki tuzaklara isyan ediyordu. Üstelik tek isyan eden sü

CHP'nin çukur siyaseti

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi