• $32,8402
  • €35,1617
  • 2462.31
  • 10763.8
27 Mayıs 2024 Pazartesi

Gülen'in sahneden çekilme sırası geldi

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar birkaç gündür gündemde.

Gülen'in FETÖ'nün önde gelen yöneticileri tarafından Pensilvanya'daki çiftliğinden kaçırıldığını iddia eden yeğen Ebuseleme "ölmeye hakkın yok, bizi böyle terörist bırakıp gitme, çık her şeyi açıkla" diyerek Gülen'e çağrıda bulunuyor.

Pensilvanya'da gerçek durum ne, bilinmiyor. "Öldü diyenler" var, akli melekelerini kaybettiği için kaçırıldığını savunanlar var. Daha ölmeden miras kavgasına tutuşan FETÖ'cüler de var.

Öldü mü, yeni bir senaryo mu sahneye konuluyor, açıklığa kavuşmuş değil.

Fakat FETÖ denince akla şüphesiz CIA geliyor. Örgüt ile ilgili yeni bir durum olduğu açık.

CIA için Fetullah Gülen'in beyin ölümü başarısız 15 Temmuz darbesi akşamı gerçekleşmişti zaten. Erdoğan'la tutuştuğu kavgayı kaybettiği gün Gülen ölmüştü. CIA, geride kalan FETÖ alt yapısını nasıl kullanabileceğini değerlendirip duruyordu. O zamana kadar da FETÖ piramidini bozmaya pek yanaşmadılar. Gülen'in uygun bir zaman ve zeminde sahneden alınması bekleniyordu sadece. FETÖ'nün Gülen'in hastalığıyla ilgili yaydığı söylenti ve paylaştığı görüntüler, sahneden çekilme hazırlıklarının bir parçası. Yalnız, Gülen'in sahneyi terk etmesi zaten kaçınılmazdı, önemli olan burada FETÖ'nün hangi senaryo ve kostümle, nerede, nasıl, yine oyuna sürüleceği? Gülen sahneden çekilse de FETÖ hep oyunda olacak. CIA, yarım asırdan fazla bir çalışmanın ürünü olan bu alt yapıyı (FETÖ) kolay kolay bırakmaz. Türkiye'yi bırakmayacaklarına göre renk değiştirerek, makyajlayarak, yeni formatlar atarak kullanmaya devam edecekler.

<p>Devrek'te hayvancılık işi yapan Kayhan Ayvacı ve ev hanımı Rabia Ayvacı, düğün salonunda gerçekle

Düğünde damada takı yerine koyun hediye ettiler

Yetişen alıyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!