• $13,4373
  • €15,25
  • 771.433
  • 1838.25
15 Ekim 2021 Cuma

Duyumlar ve kuklalar

Duyum almak önemlidir. Kemal Bey, sürekli duyum alan parti liderlerindendir. En önemli duyumlar ona gelir. Kim vurulacak, kim devrilecek, kim nerede ne halt yemiş duyumları illa CHP Genel Başkanı'na verilir.

Son duyumu da "siyasi cinayetler işlenebilir" yönünde. Tabii, söz konusu cümlesi öznesiz değil; Kemal Bey "Saray"ı işaret ederek "Bazı grupların eline silah verip sahaya sürebilir" diyor!

"Bize gelen duyumlara göre" demeyi de ihmal etmiyor Kemal Bey.

Türkiye'de bu türden duyumların kaynağının FETÖ olduğunu bilmeyen yok aslında. Kılıçdaroğlu gibi bazı siyasiler ise FETÖ'nün distribitörü rolündedir. Duyum gelir, distribütörler dağıtır.

Arkada hangi filmin çevrildiğini distribütörler de pek bilmez. İşlerini yaparlar sadece. "Siyasi cinayetler işlenebilir" derken neye zemin hazırlandığını da sorgulamazlar. Biri mi öldürülecek yoksa psikolojik harp mi yapılıyor, buna da bakmazlar. Kukla gibi kulaklarına üflenen sufleleri kamuoyuna yansıtmaya bakarlar.

Muhalefet parti yöneticilerinin durumu maalesef böyle. FETÖ, kulaklarına ne üflüyorsa onu dillendirmekten gayrı bir işlevleri veya işleri yok.

2023'e doğru bu duyumlardan daha çok alacaklar anlaşılan. Yalanlarının ardı arkası gelmeyecek. Kara propagandada sınır tanımayacaklar. Türk siyasetini geçmişte belki bu duyumlarla dizayn etmeyi başardılar ama bundan sonra kopardıkları gürültüyle kalırlar. Mesele devletin bekasına dönüşünce milletin tepkisi farklı olur. Millet, bu siyasi spekülatörlere pabuç bırakmaz. 2023'de de farklı olmayacak.

<p>Coronavirüsün en çok mutasyona uğramış versiyonu olan ve 30'dan fazla mutasyonun tespit edildiği

Çok mutasyonlu yeni Covid-19 varyantı: Omicron

2021'e damga vuran ''Yılın Fotoğrafları'' oylaması başladı

Ankara'ya mevsimin ilk karı yağdı

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler