• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
15 Eylül 2021 Çarşamba

Diyanet ve siyaset dışı aktörlere çağrı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın adli yıl açılışında dua okuması ısrarla gündem yapılmaya çalışılıyor. "Rejim değişikliği" manşetleriyle, "Laikliğe darbe" gibi başlıklarla abartıldıkça abartılıyor. Peki, bu "cumhuriyet elden gidiyor" feveranı yine nereden çıktı?

2023 son derece kritik bir tarih. Muhalefetin "iktidarı seçimle alacağız" açıklamaları da hedef şaşırtmaca içeriyor; yaptıklarına dikkatli bakılınca aslında siyaset dışı aktörlere alan açmaya çalıştıkları görülüyor. Sandığa değil, geçmişte olduğu gibi siyaset dışı aktörlere odaklanmış durumdalar.

Açıkçası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan korkuyorlar ve 2023'teki seçimleri kaybedeceklerini biliyorlar. Kaybettiklerinde de tarihe karışacaklar. Seçime sandığa güvenselerdi ellerinde bir adayları olurdu. Erken yola koyulur, netice almaya odaklanırlardı. "Cumhurbaşkanı adayları var efendim ama şimdiden yıpranmaması için açıklamıyorlar" sözleri de hiç gerçekçi değil. Milleti kandırmanın bir yolu bu.

Kendilerine güveniyor olsalardı sürekli provokasyon peşinde koşmaz, istikrarsızlık ve kaos üretmek için bu kadar çaba harcamazlardı. Umutlarını sandığa bağlarlardı, siyaset dışı aktörlere değil.

Bütün amaçları 2023'e giden yolda yalanla, iftirayla, kaosla, komployla, provokasyonla, sokak hareketleriyle, dışarıdan müdahalelerle olağanüstü bir durum yaratmak ve siyaset dışı aktörlere alan açmak. Akıl hocalarının söylediği gibi "Sandık mandık hikâye. Büyük bir felaket olmadan ya da oluşturulmadan Erdoğan'dan kurtulmak zor!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan da her fırsatta muhalefetin içinde bulunduğu bu durumu şu sözlerle kamuoyunun dikkatine sunuyor: "CHP nasıl 27 Mayıs'a giden yolu yalan ve provokasyonlarıyla döşemişse bugün de aynısını nefret siyasetiyle yapıyor. Son dönemde yürütülen yalan, çarpıtma ve iftira kampanyalarının amacı 2023'e giden süreçte siyaset dışı aktörlere alan açmaktır."

Diyanet İşleri Bakanı Ali Erbaş'ın adli yılın açılışında dua okumasını provokasyona dönüştürme çabaları da siyaset dışı aktörlere yapılan bir tür çağrı olarak görülmeli. Bir yere sesleniyorlar sürekli, bir noktaya çalışıyorlar. Hâlâ darbe beklentisi mi? Çok yazık!

<p>Seçim tarihi yaklaştıkça Millet İttifakı'nın müstakbel adayını belirleme gerilimi giderek bir bil

Millet İttifakı'nda kriz patlak verdi! İşte Karamollaoğlu'nun adayı

Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor

Ani Örenyeri'ndeki kazılarda Selçuklu kümbeti ve mezarlığı bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi