• $9,3148
  • €10,8391
  • 529.442
  • 1429.85
12 Ekim 2020 Pazartesi

Bu terör biçimine bir ad bulmak bile zor

Bu ülkeyi ateşe vermek isteyenlerin elinden şimdilik bu kadarı geliyor. Ormanlarımızı yakıyorlar. O kadar korkunç bir terör biçimi ki bu, bir ad bulmak, nitelendirmek bile güç. Lanetlerin en kötüsünü hak ediyorlar.

“İnsanlık düşmanları” demek bile hafif kalıyor; doğaya da canlılara da düşmanlar.

Bu zihniyetin sahip olduğu hiçbir değer yok. Kaplumbağaları, tavşanları, börtü böceği, ağacı yeşili yok eden canice bir ruh hali var karşımızda.

Ama ormanları ateşe verenlerin başı boş serseriler olduğunu düşünürsek yanılırız. Unutmayalım ki, bu yıkıcılığı üreten, yöneten, ülkemizin üstüne salan merkezler var.

Amaçları, bu korkunç yıkıcılığı bütün bir ülkeye yaymak.

Ellerinden gelse Türkiye’yi ateşe verecekler.

Irak’ı, Libya’yı, Suriye’yi ateşe verdikleri gibi.

Çoğu insan hâlâ bu gerçeğin farkında değil; 40 yıldır bu ülkenin başına bela edilen terörün tek amacı, Türkiye’yi yangın yerine çevirmektir.

Hayatlarımızı tutuşturmak, yok etmek!

Eğer Türkiye bu terörü durdurmayı başarmasaydı ülkemizi yaşanmaz hale getireceklerdi. “Terörle mücadele” diye küçümsenen gerçek budur!

Batı sisteminin üzerimize saldığı “proje örgütler” bunun için vardır; hiçbir değere sahip olmayan, sınırsız bir yıkıcılıkla yüklenmiş terörle bu ülkeyi yakıp yıkmak, çökertmek, yaşanmaz hale getirmek istiyorlar.

Terörle mücadelede bir aksama, kısa bir gevşeme ülkenin yangın yerine dönmesini beraberinde getirir. “Çukur terörü” döneminde tecrübe edildi, görüldü; terör örgütü, HDP’nin de desteğiyle Güneydoğu’yu yangın yerine çevirdi. Şehirler yakılıp yıkıldı. Nice hayatlar söndü. İç göç yaşandı. Ne çabuk unuttuk?

Türkiye, terör örgütünü durduramasaydı terör de durmayacaktı. Şimdi uzaktan, erişebildikleri ormanları, canlıları ateşe vererek intikam alıyorlar.

Hiçbir değere sahip olmayan bu terör örgütüyle, onun siyasi uzantılarıyla “seçim ittifakı” yapanların; bu ittifaka destek sunan sanatçı, aydın, yazar takımının; velhasıl, birlikte 2023 hayali kuranların şimdi görmesi gereken gerçekler var. Üstüne yatamayacağınız, geçiştirilecek, görmezden gelinecek bir yolda değilsiniz. PKK’sı, YPG’si, HDP’si fark etmiyor; yakınlaştığınız, kader birliği yaptığınız grubun zihniyet dünyası bu. Ormanlarımızı yakıyorlar, içlerindeki canlılarla birlikte! Ortada teröre mesafeli, siyasi ilişki kurulacak, ittifak yapılacak bir siyasi parti yok! Bu bir aldatmaca! Yangını içimize taşımak için kurulan bir düzenek bu. Hâlâ görmüyor musunuz?

Bakın, PKK ormanlarımızı yakarken HDP de “devlet ormanları yakıyor” yalanıyla terör örgütünü temize çekmeye çalışıyor. Kitleleri aldatmaya, kandırmaya çalışıyor. Bu zihniyet iflah olmaz, anlamıyor musunuz?  

<p class=''>CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu  dostları tarafından iyice köşeye sıkıştırıldı. Açı

HDP'den Millet İttifakı'na Öcalan şartı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togo'ya geldi

Bufalonun hatası canına mal oluyordu! İşte o anlar...

İsrailli dalgıç Akdeniz'de Haçlılardan kalma kılıç buldu