• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
27 Ekim 2021 Çarşamba

Bizdeki muhalefet liderleri, yabancı misyon şefleri gibi çalışıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dik duruşu sayesinde haddini aşan 10 elçi geri adım atmak zorunda kaldı. ABD elçiliği başta olmak üzere elçiliklerden tek tek Türkiye'nin içişlerine ve yargı süreçlerine müdahalede bulunmayacaklarına dair yazılı teyit geldi.

10 elçi krizi, başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinin ve Erdoğan karşıtı aktörlerin, Batı'ya karşı bırakalım onurlu duruş sergilemesini, ülkeyi onursuz bir şekilde Batı'ya teslim etmeye hazır olduklarını gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 ülkeyi neden karşısına almak zorunda hissetti kendini? Saldırı kendisine karşı değil, Türkiye'ye karşı olduğu için. Türkiye'nin egemenlik haklarına yapılan müdahaleyi izleyene zaten "lider" denmez.

Yargıya içeride dahi kimse laf edemezken dışarıdan gelen kendini bilmez, haddini aşan elçilerin "onu bırakın, bunu bırakın" diye mahkemelerimize baskı yapmasını normalde hiçbir siyasetçi kabul edemez. Sadece siyasetçiler de değil, bu ülkenin hiçbir vatandaşı dışarıdan müdahaleyi içine sindiremez. Fakat ne yazık ki, kendisine "muhalefet" diyen ülkemin ana muhalefet partisi CHP ve yancı partileri, bu krizde de Batı'nın yanında durarak Türkiye'nin egemenliğine tecavüze kalkışan 10 elçiye arka çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan tutun Meral Akşener'e, Temel Karamollaoğlu'na, Abdullah Gül'e, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a kadar muhalefet partilerinin önde gelen isimleri, hepsi aynı dili kullanarak 10 elçiye "hak" veren açıklamalarda bulundular. Ve dolayısıyla dışarıdan yapılan bir müdahaleye açıkça boyun eğdiler. Ülkesinin yargısına, egemenlik haklarına dışarıdan yapılan müdahaleyi "evet, haklılar" diye destekleyen muhalefet aktörlerine millet ne der, bilmiyorum; ancak, bu saatten sonra onlara dense dense "küçük elçi" denir. Zira, bu muhalefet partileri yabancı elçilik ve misyon temsilcileri gibi hareket edip çalışıyor.

Bakın, terör örgütü PKK'yla mücadele için, güney sınırlarımızda korsan devlet girişimlerine karşı tedbir amacıyla Meclis'e getirilen tezkereye CHP "hayır" oyu vereceğini açıkladı.

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin "tezkereye hayır oyu verin" çağrılarına CHP'den olumlu yanıt geldi. PKK'yla mücadeleye "hayır" diyen bir ana muhalefet partisi var anlayacağınız. Sınırımızda terör devletine karşı mücadeleye karşı oy kullanacak bir CHP var karşımızda. Türkiye'yi savunmak, güçlendirmek, hak ve çıkarlarını müdafaa etmek için değil adeta Türkiye'yi zayıflatıp güçten düşürmek ve bölüp parçalamak için çalışıyorlar. Mevcut tabloya bakıldığında aslında "adeta"sı bile fazla bu tespitlerin. Maalesef, sözde cumhuriyetin kurucu partisinin geldiği nokta, durduğu yer burası!

<p>Denizli'deki suç örgütü operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 17'si tutuklandı. </p><p>İl Emniyet

Suç örgütüne yönelik operasyon: 17 kişi tutuklandı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi