• $9,5309
  • €11,1438
  • 552.67
  • 1522.04
28 Temmuz 2021 Çarşamba

Batı'nın ‘iyi' yanlarını alacaktık, faşizmini değil

Suriyelileri, Müslüman göçmenleri katleden ve topraklarından sürenlerle, bu göçmenleri burada kapı dışarı etmek isteyenler nedense aynı uluslararası ve yerel ittifakın bileşeni ya da parçası.

Esed rejimi ve terör örgütü PKK/YPG'nin zulmünden kaçanları burada kabul etmeyip sınır dışı etmeye çalışan CHP, bir yandan Esed ile yakın işbirliği yapıyor, diğer yandan da PKK/YPG ile.

Suriye'nin demografisi değiştirilirken Türkiye'nin payına da o coğrafyada hedef seçilerek soykırıma uğratılan kitle düştü. Esed'in dar mezhepçi uygulamaları neticesinde Suriye'nin yüzde 60'ını oluşturan Sünni nüfus başta Türkiye olmak üzere Ortadoğu'ya ve dünyanın dört bir yanına dağıtıldı.

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye'nin kuzeydoğusunda -terör devleti- hakimiyet kurabilmek adına 750 binden fazla Kürt'ü bölgeden sürdü. 400 bin Kürt Kuzey Irak'a sığınırken, 350 bin Kürt ise Türkiye'ye sığındı.

Esed rejimi ve terör örgütü PKK/YPG'nin zulmünden kaçanları bu kez burada CHP, İYİ Parti, HDP ve diğer ortakları kapı dışarı etmek istiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu göç hareketini yönetemeyip altında kalacağını zannediyorlardı. Sosyal çatışma ve ekonomik çöküntü bekliyorlardı. Fakat Erdoğan, hiç tereddüt etmeksizin, beklenenin de ötesine geçerek, dünyanın en büyük insani seferberliğinin altına imza atarak (ABD ve Avrupa'ya rağmen) 4 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapma gücünü ve büyüklüğünü gösterdi.

Buna karşın CHP, Türkiye'nin bu başarısını gölgelemek için Suriyeli sığınmacıları ülkedeki bütün sorunların sebebi olarak işaret etmekte; ırkçı ve İslamofobik söylemlerle kendi seçmen tabanını da hükümete karşı kışkırtmaya çalışmaktadır.

CHP, 2023 seçimleri için şimdiden bu faşist dili ve yolu tutturmuş durumda. Kemal Kılıçdaroğlu'nun işaretiyle bütün CHP teşkilatları ve medyası, Suriyeli sığınmacıları hedef gösteren ırkçı ve faşist bir dille propaganda yapıyor. CHP'li belediyeler, tek tek Suriyeli sığınmacılara ayrımcılık uygulayacaklarını açıklıyor. CHP, 2023'e kadar seçmenlerini bu ırkçı söylemlerle kışkırtacak.

CHP ve İYİ Parti, Avrupa'da dönem dönem oylarını artıran aşırı sağcı faşist partilere özeniyor. Zaten bu akıl da Batı'dan geldiği için "faşist ve İslamofobik" özellikler taşıyor.

Oysa bu toprakların ruhunda yabancı düşmanlığı yoktur. Faşist ve İslam düşmanı bir propaganda dilinin de ne 2023'te ve ne de başka bir seçimde sonuç alması mümkün. Bu gerçeği de 2023 seçimlerinde ağır bir yenilgi alarak öğreneceklerdir.

<p>Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti  Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Gaziantep'ten birlik ve beraberlik mesa

'Benim yolum Türk'ün yoludur'

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak