• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
8 Haziran 2015 Pazartesi

Milyarlarca dolar toplum mühendislerine yetmedi

İslam dünyası ve bütün insanlık için adalet isteyen ve ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyen Türkiye’de halk iradesini ortaya koydu. Küresel kapitalizmin yayın organı Guardian’ın sözcükleriyle ‘yoksul, Müslüman ve tam Batılılaşmamış insanların Türkiye’yi yönetmemesi’ için düzenlenmiş dev kampanyalara rağmen ülkenin geleceğini belirleyen güç yine AK Parti. Ortaya dökülen milyarlarca dolar bir derece etkili olup tek parti iktidarını engellediyse de Türkiye’nin direnişini yıkamadı. Sonuçta bu demokrasinin bir zaferidir ve 7 milyar insan için bir umuttur. Dünyanın başka ülkelerinde de demokrasi olsaydı, halk iradesi sandıkta kendini gösterebilseydi katliamlar, yoksulluk ve çevre tahribatı olmazdı. Örneğin ABD’de az da olsa demokratik sistem işleseydi, Amerikan halkının istemleri dikkate alınır ve ABD ordusu savaşlardan çekilirdi.

Türkiye’de doğrudan ve tek dereceli, gizli oy ve açık sayım esasına dayanan demokratik bir seçim sistemi vardır. Seçime katılma oranları çok yüksektir. ABD’de ise dolaylı ve iki dereceli seçim yapılır ve oyların sayımı son derece karmaşık ve hileye açıktır. ABD’de seçime katılma oranları asla yüzde 50’lerden öteye gitmez. ABD’de yoksullar oy kullanamaz. Amerikan yoksullarının kimlik kartı alacak parası yoktur. ABD asla demokratik bir ülke olamaz. Çünkü liberalizmde para konuşur, halk iradesi susar. Küresel kapitalizmle demokrasi bağdaşmaz. ABD asla özgür bir ülke olamaz. Çünkü Batı ideolojisi gerçeklerden kopmuş, gerçeği Hollywood senaryolarıyla ve medya kampanyalarıyla algılayan bir kitle ruhu oluşmuştur. Demokrat olmak için Batılı olmamak şarttır.
ABD kendi yoksullarını ezerek büyük devlet olmaya devam edemez, nitekim yapılan kamuoyu yoklamalarına göre ABD halkının ezici çoğunluğu Ortadoğu’daki savaşın kaybedildiği kanısındadır. ABD’nin seçkin kesimi küreselleşmiş, kendi halkından kopmuş, kendi toplumunun çıkarlarını bir yana bırakmıştır. ABD ve ABD’ye uydu olan ülkelerde demokrasinin çerçevesi de, anlamı da yitmiştir. Küresel elit, ABD ordusunu, istihbaratını, kendi medyasını ve tüm ülkelerdeki adamlarını kullanarak amansız ve acımasız bir egemenlik peşindedir. Demokrasi, bu hegemonya çabalarına karşı halkların elinde etkili bir silahtır.
Türkiye, zengin, güçlü, müreffeh ve demokratik bir ülke olma yolunda ilerlemekteyse Guardian gazetesinin iddiasının aksine ‘yoksul, Müslüman ve tam Batılılaşmamış insanlar’ tarafından yönetildiği içindir. Türkiye’nin seçim sonuçları küresel sermaye medyasının yalancı, iftiracı ve küfürbaz kalemlerini şaşırtmamıştır. Onlar her şeyi pekâlâ bilmekte ancak algılama yaratmak amacıyla gerçeği yeniden inşa etmeye çalışmaktaydılar. Burada başarılı olamadılar ve AK Parti bir ana güç olarak yerindedir. Bu toplum mühendislerine gerekli mesaj verilmiştir: Ülkemizi daha fazla karıştırmadan elinizi çekin.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor