• $13,4839
  • €15,2804
  • 795.248
  • 2011.16
23 Ocak 2011 Pazar

Beşiktaş Fener'den rol çalıyor

İkinci yarının ilk maçı. Beşiktaş liderin 14 puan gerisinde ama tribünlerde görülmemiş bir coşku. İnönü'de festival havası var. Şampiyonluk ruhu Dolmabahçe'de. Çarşının şovu seyirlik. Ve 'Yıldız Savaşları -1' başlıyor.

Kartal'ın dünyaca ünlü yıldızları sahada. Taraftar '17'de 17' tezahüratı yapıyor. Yıldız Savaşları 17 bölüm. Her şeyden önemlisi futbolun güzellikleri İnönü çimlerinde emsalsiz bir keyif kaynağına dönüşüyor.

Beşiktaş en azından belli maçlarda, akıl dolu yüksek pas yüzdesiyle izleyicide 'Barcelona efekti' yaratıyor.

Bir ara Hasan Arat ile göz göze geliyorum; 'Müthiş' diyor. İki ay önce Londra'da bana söylediği 'Schuster'e sahip çıkmalı' sözünü yazmıştım. Haklı çıktı. Sonra Ethem Sancak'ı gördüm, 'Bu ne müthiş bir takım' diye gururlanıyordu.

Skor hiç önemli değil, camianın yakaladığı bu atmosfer, özgüven ve psikoloji gelecek yılların teminatı.

Ve asıl önemlisi, rakipler de bu havadan etkileniyor. Bakın Fenerbahçe'den nasıl bir yorum yapılıyor.

FENERLİDEN KARTAL YORUMU: ÇOK KALİTELİ BİR TAKIM
Acıbadem Grubu'nun patronu Mehmet Ali Aydınlar ile yemekteydik, üç gün önce. Voleybolda 'Sarı Melekler'in dünya şampiyonluğuna dek uzanan başarısını konuştuk. Futbol üzerine de sohbet ettik. O konularda yaklaşımı hayli dikkatli ve özenli... Sadece prensiplerden bahsediyor, kişilerden değil. Polemiğe girmek istemeyen bir yapısı var. Yönetim anlayışını anladığımı sanıyorum. Lider özelliklerine sahip bir işadamı olduğu muhakkak.

Bir ara sözü Beşiktaş'tan açtım, İnönü'ye gideceğimi söyledim. Şu yorumu yaptı:
Beşiktaş yönetimi bu yıl doğru işler yapıyor. Gerçekten çok başarılı transferler yapıp kaliteli takım kurdular. Beşiktaş, Fenerbahçe'den rol çalıyor...
Bu analiz, hem Beşiktaş'ın yönü hem de Yıldırım Demirören'in vizyonu noktasında bana çok ama çok çarpıcı geldi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da dün SkyTürk'te 'Beşiktaş yönetimini tebrik ediyorum. Bir takım için ne gerekiyorsa yaptılar' derken çok haklıydı. Rıza Hoca, tabloyu şöyle özetledi: Bizim almak isteyip de gücümüzün yetmeyeceği oyuncular, orada kadroya giremiyor.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı