• $16,3685
  • €17,5768
  • 972.569
  • 2450.84
1 Aralık 2010 Çarşamba

Trabzon'un bugünkü hali ve yarınları nasıl olmalı?

Trabzonspor'u uzun yıllar sonra zevkle seyrediyoruz. Başta Şenol Güneş olmak üzere onun talebeleri ve elbette yönetimin gayretiyle oldu. Bu güzelliğin devamı için kongrede mali durumu iyi olan bir başkan ile yönetime ihtiyaç var. Yönetim bu haliyle devam ederse maddi bakımdan keskin bir viraja girilir ve virajdan dönmek de kolay olmaz.
Trabzonspor'un borcu borsa da dahil 160 milyon civarında. Ayrıca kullanacağı bir döner sermayesi de yok.
Kongrede Sadri Şener ve Eyüp Aşık yarışacak. Her ikisinin de maddi bakımdan Trabzonspor'a verebileceği bir varlığı olmadığını biliyoruz. O nedenle iki adaydan ricam şu; biraraya gelerek paralı bir başkan adayını ortaya çıkarsınlar. İttifakla ona destek olsunlar.

ALBAYRAK'IN GÜNAHI!
Bu yönetimden önce paralı bir arkadaş, yalanlar konuşarak vaadlerde bulunarak Trabzonspor'u aldı fakat kulübe zarar verip, kaçtı. Yani Trabzonspor'un sırtında kene olacak bir paralıdan bahsetmiyorum. Nuri Albayrak orada başkan olamazdı o günah bana ait. Gelip, 'İbrahim ile beraber Trabzonspor'a 2 tane iyi adam alacağım. Trabzonspor'a çok şeyler yapacağım' vaadlerinde bulunarak yalan konuştu.
Yalancının mumu yatsıya kadar yanardı. Onun mumu yatsıya kadar da gitmedi.  

TRABZON OFLU'SUZ OLMAZ
Trabzonspor'a başkanlık yapmış Mehmet Ali Yılmaz başta olmak üzere Süleyman Varlıbaş, Çetin Nuhoğlu, Ali Ağaoğlu gibi isimler var. Bunları yönetime getirmeliyiz. Bu bahsettiğim arkadaşların hepsi Of'lu. Oflular'ı çekememezlik hastalığı Trabzon'da var. M.Ali Yılmaz yönetiminde başkandan borç alıp kendisine dükkan açtırmış, masalarında oturmuş ama ellerini cebine atmamış insanlar vardı. Sonunda Trabzonspor'un menfaatlerini düşünmeden, Yılmaz'ı başkanlıktan düşürdüler ve sokaklarda horon oynadılar. O horonlar bugün 160 milyonluk borca kadar götürdü. Onun için söylüyorum ki, Oflu'suz olmaz. Maddi durumu iyi bir yönetim getiremezsek; iki çıplak ancak hamama yakışır. Bu bizim gerçek durumumuz. Yazımın içindeki çirkin taraflar, o hareketleri yapan çirkin adamlara aittir. Ben kendimi Trabzonspor'un manevi sigortası olarak adamışım.
Trabzonspor'a gönülden bağlı bir İbrahim Cevahir'im.

ŞENER DONSUZ BIRAKACAK
Mehmet Ali Yılmaz'ı başkan yaptığım yönetimde başkan olarak kongreyi kazandım. Mehmet Ali Yılmaz büyük bir tebaru aldığı için başkanlığı kendisine, ben de yönetiminde kalmak üzere devrettim. 12 tane daireyi futbolcuların transferlerine verdim. Dairenin tanesi 300 bin lira olmak üzere 3 milyon 800 bin TL'yi Trabzonspor'a bağışladım. Hatta dairelerden iki tanesini Şenol Güneş almıştı. Türkiye'de hiçbir takımın tesisi yokken Trabzonspor'a bugünkü tesislerini kazandırdık. Şener, Trabzonspor'un tesislerini THY'ye satarak para bulma hesapları yapıyor. Trabzonspor'un sadece bu tesisi var, onu da satıp Trabzonspor'u donsuz hale getirmek kimsenin hakkı değil. O tesisleri yaparken, onun toprağını bizzat pazarlığını yaparak satın aldım. Mehmet Ali Yılmaz'ın bu eserde büyük payı var.

24 SAAT İÇİNDE CEVAP VERİN
Geliniz bu bahsettiğimiz şartlar içinde bir kongreye gidelim. Saydığım isimlerin hiçbiri 'Beni Trabzonspor'a başkan yapın' demiyor. Ama bunların hepsi Trabzonspor'a gönülden bağlı insanlar. Aday olanlar ayağa kalkıp 'Bunlardan birini getirelim' diyorsanız hemen haber verin, tutup getirelim. Sadri Şener ile Eyüp Aşık bir araya gelmeli ve bu yazıma 24 saat içinde evet ya da hayır diye cevap vermelidirler. Sen kimsin diyorsanız, ben Trabzonspor'u kundaktan alıp çok iyi yerlere gelene kadar ona mesai olarak en çok zaman ayırmış insanlardan biriyim.
Bu şekliyle biz devam edeceğiz derseniz, edemezsiniz bırakır gidersiniz ama Trabzonspor da çok perişan olur.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu