• $7,416
  • €8,9913
  • 437.443
  • 1467
29 Aralık 2011 Perşembe

Trabzonspor Şenol Güneş'tir

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Trabzonspor, geçtiğimiz yılla bugünkü durumu kıyaslandığında çok kötü durumda... Geçen yıl birinci devreyi 9 puan farkla lider kapatan Bordo-Mavililer, bu yıl liderin 13 puan gerisinde... Yani eksi 21 puan. Bunlar futbolda olan şeyler. Farkın elbette sebepleri var. O sebeplerden biri geçen yılki Trabzon'un omurgasının darmadığın olması. Yeni kurulan takıma, yapılan transferlere baktığımızda bunlar çok iyi araştırılarak, düşünülerek değil sanki gelişi güzel; hocanın haberi olmadan getirilmiş, Şenol Güneş'e emri vaki yapılmış gibi. Bu yanlışlar sahadaki futbola da yansıyınca Trabzonspor puan cetvelinde 24 puanda kalmıştır.
Yöneticiliği yapmak zor bir iş değil. Ama yöneticiliğin en önemli tarafı yanlış yapmamaktır. Siz hocaya kimi istediğini sormamış, onun talep ettiklerini alamamış olabilirsiniz. Ama aldıklarınızı da hocayla paylaşmadınız. Her açıklamada da 'Aldığımız oyuncuyu hocaya soruyoruz' diyorsunuz.
BU İYİ ADAM DİYE ALMA
Hayır... Yalan söylüyorsunuz ama çok yanlış yapıyorsunuz. Lütfen! Geriye giderek birşey halledilmez. Ancak şu dakikadan itibaren Şenol Güneş'in isteği olmadan hiçbir futbolcuyu kendi kendinize 'Bu iyi adam' diye alma gafletine düşmeyin. Şenol Güneş, Trabzonspor'un sadece hocası değil. Trabzonspor'un kendisi ve sahibidir.
Sizler de bizler de hepimiz aynı konumda değiliz. Çünkü Güneş, Sebat kulüpten başlayarak o günden bu güne emeğiyle, ayağıyla, futboluyla, beyniyle Trabzonsporludur. Ama siz yöneticiler ve bizler Trabzon'un taraftarı, onu seven, ona destek olan kişileriz. Bizim tarafın sahip olduğu Trabzonluluk yüzde 50 ya da 51'dir ama Şenol Güneş yüzde 100'dür. Hangi bakımdan; teknik ve bilgi bakımından ve her yönüyle Güneş'i takdir ediyorum.

<p>24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, Ankara'nın gündemini ve siyasette yaşanan son gelişmeleri

Restoran ve kafelerde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ankara'da80 yaş ve üzerindeki vatandaşlara aşı uygulanmaya başlandı

Aizanoi Antik Kenti'nde ''Roma'nın sikke koleksiyonu'' bulundu