• $13,4296
  • €15,179
  • 792.841
  • 1932.79
29 Şubat 2012 Çarşamba

Siyaset ve spor hepsi yaşamımız

Geçen hafta Federasyon hasta, CHP hasta, Trabzonspor ise mülayim demiştik. Federasyon başkanını buldu. Yıldırım Demirören'in söylediklerini değil, yapacaklarını görmek lazım. Hepimiz Federasyona ve başkanına futbolumuzun içine düştüğü kaostan çıkması için yardım etmek mecburiyetindeyiz.
Demirören nasıl bir Federasyon aldığını bilerek işe girdi. Çalışmaları yaparken o takım, bu takım diye hesap yapmamalı. Yoksa başarılı olunamaz.
CHP'nin kurultayını seyrettik. Deniz Baykal ve Önder Sav alışkın oldukları CHP'deki kavganın bir yenisini gündeme getirdiler. Bugüne kadar onlar kazandıkça CHP kaybetti. Tüzük oyunlarını bu sefer de bozmak istedilerse de başarılı olamadılar. 'Rüzgar gibi geçti' filmini herkes seyretmiştir. Artık Baykal-Sav veya Deniz Baykalcılık gibi hizipler CHP'de bir daha olmayacak gibi görünüyor. Asıl o günahlarından dolayı şu andaki perişan duruma düştüler. Ama buna rağmen kazanan Kılıçdaroğlu'nun bu tutum ve yol haritasıyla iktidar bulması da kolay değil. CHP; sağ- sol demeden kendisini yeniden etüd ederek AK Parti'nin başarısını ve başarısızlığını, yaptıklarını ve yapamadıklarını çok iyi analiz etmeli. Yoksa AK Parti'nin hiçbir şey yapmadığını söylemek bırakın oy artırmayı ancak oy kaybettirir. Ana muhalefet bu tutumuna devam ettiği müddetçe AK Parti iktidarının da oylarının daha da artacağını görecektir. Tek şey var; Türk siyaseti doğrulara doğru, yanlışlara yanlış diyerek kendini dizayn etmedikçe başarı şansı yoktur.
YALNIZ BIRAKMAYIN
Aslında bu gazetede Trabzonspor'u ve Türk futbolunu değerlendirme yazısı yazıyorum. Ama Federasyon Türk futbolunun en önemli noktası. CHP'nin durumu da eski partim olduğu için gıdıklamadan geçemedim.
Bu vesile ile çok sevdiğim Trabzonspor, son haftalarda hiç iyi gözükmüyor. Bundan sonraki maçlarını iyi bitireceğine inanıyorum. Buna rağmen son maça kadar Trabzon'u destekleyerek Şenol Güneş'i yalnız bırakmayalım.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....