• $8,0687
  • €9,6837
  • 461.3
  • 1403.9
08 Aralık 2010 Çarşamba

Kongre yolunda Trabzonspor

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Aday olanlar adaylıktan çekildiklerini açıkladılar. Eyüp Aşık, gerekçesini şöyle özetledi:
'100 milyon dolar borç var'.
Aşık, bu borçla Trabzonspor yönetimini devralamayacağını, bu borçla kulübü döndüremeyeceğini, krediye ihtiyaç olduğunu, para ve krediyi bulamayacağını anladı.
Şimdi Sadri'ye soruyorum; senin de paran yok. Hiçbir şeyin yok. Daha önce iş hayatından gelen borçların var. Trabzonspor'a katabileceğin hiçbir şey yok. Sizin de bunu döndüremeyeceğiniz aşikar. Altyapıdaki çocukların öğle yemeğini kaldırmışsınız. Bunu Eyüp Aşık, basın toplantısında söyledi.
Minik yavruların öğle yemeğinin bedelini ödeyemeyecek kadar kötü duruma düşmüş bir yapıyı sizin de taşımanıza imkan yok. Gelin siz de Eyüp Aşık gibi İbrahim Usta gibi bu işi parasız yönetmenin mümkün olmadığını söyleyin, hemen itibarlı, paralı bir arkadaşı devreye sokalım ve onun başkanlığında Trabzonspor'u daha güzel günlere taşıyalım.

SİZ DE PARA YOK
'Siz Trabzonspor'u yönetemezsiniz', 'Yapamazsınız' demiyorum. 'Yönetirsiniz, becerirsiniz' ama para yok. Trabzonspor 100 milyon dolar borçlu. Yılda 15 milyon faiz ödemeye mecbur. Sizde de para yok. Ticari bakımdan bankalarda ve etrafta da bunu karşılayacak itibar yok. Lütfen rica ediyorum siz de çekilin. Kongreye kadar mali durumu iyi olan varlıklı bir arkadaşı başkan yaparak, bu kulübü şu andaki Şenol Güneşli Trabzonspor güzelliğini bozmadan yoluna devam ettirelim. Bunu yapamazsak bu kongreye kimse aday olmayacak ve Sadri Şener başkanlığı yine alacak. Ama Trabzonspor'u taşıyamayacak. Trabzonspor da bu güzelliği kaybedince sana rastladığımız yerde selam vermeyiz.
Söylediklerim seni yaralamak için değil... Ama hepimiz Trabzonspor'u çok seviyoruz. Siz de bizim kadar seviyorsanız kararınızı verin. Ben senin, sizin ailenizin en yakın dostu olan ve rahmetli babanızın da sevgisini kazanmış, o rahmetlinin nesli olarak size uzak birisi olmadığımı söylüyorum. Lütfen tekrar düşünün ve kararınızı verin.

<h3>TÜRKİYE DEAŞ İLE MÜCADELE KAPSAMINDA BAŞİKA'DA</h3><p>Başika'daki Türk Üssü'ne en son yapılan sa

Başika Saldırısı: Irak'ta neler oluyor?

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Nisan 2021)