• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
15 Aralık 2010 Çarşamba

Hem spor hem siyaset önce Trabzonspor

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Trabzonspor'umuzun Büyükşehir Belediye ile yaptığı maçta en büyük sevincim Olimpiyat Stadı'na gelen 50 bin taraftarın mahcup olmamasıydı. Bordo-Mavili renklere gönül verenleri, evlerine mutlu gönderen Şenol Güneş ve futbolcularımıza tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum.


Trabzonspor, yoluna emin adımlarla devam etmekte. İlk yarıyı lider tamamlamayı garantiledi ama ben sezon sonunda da zirvede olacağına inanıyorum. Onlara güveniyorum.

***
arada biraz da siyaset diyelim; Cumhuriyet Halk Partisi, ayın 18'inde kurultay kararı aldı. Deniz Baykal ve cellatlığını yapan Önder Sav arasındaki uyumsuzluk yok oldu gibi görünse de ikiye bölünmüş Baykal'cıların 'son ümit ne yapabiliriz' diye ayak oyunları devam etmektedir.

Sayın Baykal, bu tüzük değişikliğini 2001 yılında getirirken yaptığın hesaplar bozuldu diye mi telaşa düştün. Sosyal demokratların adresi olması gereken CHP'yi sosyal demokrat adresten uzaklaştıran, sosyal demokratların benim gibi başka partilerde sosyal demokrat adresler aramasına sebep olan siz değil misiniz?

Artık bırakınız. O partide bırakın yetkili olmanız, milletvekili olmanız dahi CHP'ye zarar verecektir. Yeni bir genel başkan var. Bırakınız ekibini kurarak sadece CHP'yi düşünerek hazırlıklarını tamamlasın ve yola çıksın. Arkadan yardım edebiliyorsanız edin. Edemiyorsanız, gölge yapmayın başka ihsan istemez.

Ayrıca CHP'li değil de Baykalcı ekibinizle, ikinizin beraber yola çıkma imkanınız olmayacak. Ama olsa bile başarılı olamayacak. Lütfen bırakınız belki CHP sosyal demokrat adres olur da ben de dahil sosyal demokratlar bir araya geliriz. Ama bunun bu seçimlerde olması mümkün değil. Yeni başkan da imtihan verecek. Ama siz elini kolunu bağlamak için elinizde tuttuğunuz ipleri lütfen atınız.

Delegenin yüzde 20'si sizinle... CHP hesabına değil, Deniz Baykal hesabına bağımlı delegeye, sağduyulu hareket etmesi için siz de rica edin. CHP'ye zarar yerine merhamet edin.

Sayın Baykal, 'Bir daha gelebilir miyim' ümidi aklınızın ucundan bile geçmesin.

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı