• $7,379
  • €8,941
  • 436.587
  • 1465.76
22 Şubat 2012 Çarşamba

Hasta federasyon ve hasta CHP

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Trabzonspor'un, PSV maçının birinci ayağında beklediğimiz olmadı. Ardından Kayseri'den de ancak beraberlik çıkarabildi. Mağlubiyetten beraberliğe dönebilmeyi küçümsemiyorum. Yarın PSV ile oynanacak rövanş maçında turu getirecek galibiyeti alabiliriz. Yeter ki çocuklarımız morallerini yüksek tutsun.
Gelelim futbolumuzun gündemine; federasyon seçimleri... Hastalıkları çözebilecek ve hastalıklara çare bulabilecek hiçbir aday gözükmüyor. Bekleyeceğiz ve sonucu göreceğiz.
Bir iki kelime de politika için etmek istiyorum.
Herkes bilir, geçmişimde İsmet İnönü'lü CHP var. Daha sonra Erdal İnönü'lü SODEP'in tek kurucusuyum. Bugün CHP'li değilim. Sebebi Deniz Baykal ve onun arkadaşlarının CHP'de yetkili olup, sorumsuzca parti yönetmeleridir. CHP'nin son dönem hadiselerinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu ittifakla genel başkan oldu. Baykal-Sav birbirine düşman gibi saldırarak ayrıldılar. Cehenneme çevirdikleri CHP'de birbirlerinin hasretine dayanamayarak eskiden hazırladıkları anti demokratik tüzüğü, parti ellerinden çıkınca yeniden tüzük değişikliği yaparak hayata geçirme oyunlarına girdiler.
Çok ayıp ediyorsunuz, utanmıyorsunuz... CHP, Atatürk'ün kurduğu bir partidir, İnönü'nün partisidir. O sandalyelere oturmak sizlere nasip oldu ama kıymetini bilmediniz. Devlet adamlığınız olmadığı için delege oyunlarıyla ele geçirdiğiniz o yerleri kendi oyunlarınızla kaybettiniz.
Ama beni dinleyin; Sayın Sav, sen zaten parlamento dışı kaldın. Önümüzdeki seçimlerde Deniz Baykal da parlamento dışı kalacak. Siz bir daha bu yerlere gelemeyeceksiniz. Çünkü hem delegenin sağduyusu hem de delegeler göremiyorsa da Cenabı Hakk'ın gördüğü bu haksız hareketinizde başarılı olmayacaksınız. Şu anda eski partili arkadaşlarla sohbet ediyoruz ne kadar gülünç duruma düştüğünüzü herkes görüyor. Sayın Adnan Keskin geçmişte bu günahlarda senin de hissen var. Konuşmalarını dinledim yine de doğruyu görüp yanlıştan vazgeçmek bir demokratlıktır. Öyle gözüküyor ki CHP kaynayan kazanı biraz daha kaynayacak. Ama Kılıçdaroğlu'nu ısıramayacağınız görülmektedir. Takdir sadece delegenin değil ayrıca kamuoyunundur.

<p>MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müs

'Bahçeli'nin Şuşa'da yaptırmak istediği okul kardeşliğin sembolü olacak'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayranı gibi yaklaştı önce imzasını aldı, sonra canını!

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları