• $7,359
  • €8,9601
  • 436.94
  • 1536.11
23 Şubat 2011 Çarşamba

En büyük Trabzon başka büyük yok

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Trabzonspor, vekalet vermeden bir geceliğine emaneten verdiği koltuğunu geri aldı. İstanbul takımları maçlarının yüzde 40'ını yaşadıkları şehirde oynamalarına rağmen birazcık yukarıya doğru kıpırdadıklarında sevinçlerinden ne yapacaklarını şaşırıyorlar. Trabzon sadece 17 maçını evinde oynuyor. Onlar gibi 25 maçını değil. Tüm bunlara rağmen büyük bir mücadele sergileyen Şenol Güneş'i kutluyorum. Futbolcularımızı gözlerinden öpüyorum.
Önemli olan aslında bu değil. Türk futbolunun, yabancı futbolcu kullanmadaki yanlışlığı. Bakınız bu nedenle milli takım teknik direktörü kadro kurmakta zorlanıyor. Ne kulüp başkanları ne federasyon ne de spor yazarları bunun farkında.
Her takımda en fazla iki tane yabancı oyuncu olmalı. Hatta antrenörü yabancıysa bir tane yabancı oyuncu hakkı olmalı.
Bu A milli takımın rahat kurulması için şart.

PARA HER KAPIYI AÇMAZ
Gelelim Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde protokol tribününde yaşanan çirkinliklere. Devlet tribün anarşisini bitirmek için kanunlar çıkarmaya çalışıyor ama kulüp başkanları ve yöneticiler protokol tribününde olay çıkartıyor. Terbiye, eğitim, kültür bakımından uygun olmayanlar protokol tribününe alınmamalı. Başkan olmak, paralı olmak her kapıyı açmamalı.
Futbol; sportmenlik, nezaket, dostluk, insanların birbirini sevmesi için bir yarış sporudur. Bunu anlamaktan aciz insanların şeref tribününe oturmaya hakkı yoktur.
Beşiktaş-F.Bahçe maçında benim de soyadımı taşıyan ve akrabam olan İsmail Cevahir'in yaptığı yanlış için bütün sporseverlerden özür diliyorum.
Hadiseyi yapan da tahrik eden de statlara alınmamalı.

<p>İki ülke arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmelerin 61. turu tamamlandı. Bir sonraki turun

Atina ile hangi konular masada?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...