• $16,3707
  • €17,4864
  • 972.034
  • 2418.1
30 Aralık 2010 Perşembe

Bu yasa sporu kurtaracak

Türk sporunda yaşanan, özellikle de futbol stadyumlarında bugüne kadar gördüğümüz çirkin olaylar artık bardağı taşırdı. İnsan ölümlerine bile sebep olan bu anarşinin geç de olsa  ele alınması güzel. TBMM'nin konuyla ilgili çalışmalarında payı olan, katkısı olan, fikri olan herkese teşekkür ediyorum. Ama dediğimiz gibi geç kalınmışlık var. Hem de öyle geç kalınmış ki tribün anarşisiyle binlerce insan yaralandı. Onlarcası öldü. Geçmişteki Sivasspor-Kayserispor maçını unutmayalım.

30 YIL ÖNCE ÇIKSA
Seyrettiğimiz şey spor... Dünya genelinde sporun sevimli hale getirilmesi gerekirken bilhassa futbolda bu hadiselerin çok büyüdüğünü hep beraber gördük. Ama alınacak yeni tedbirler kanunlaştığı zaman bu hastalıktan kurtulacağımıza hiç şüphem yok.
Bu tedbirler 30 sene evvel alınsaydı bugüne kadar ölen ya da yaralanan insanların çektikleri acıları görmemiş olacaktık. Tekrar ediyorum; sporu seven, futbolu seven, çocuğu ve eşiyle maça gitmek isteyenler stada gidemeyecek hale gelmişti. Umarım ve dilerim ki liglerin 2. yarısı başlayana kadar gerekli kanunlar çıkar. Herkese şimdiden bir kez daha teşekkür eder, emeği geçenlere saygılar sunarım.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Eşek arısının fare avı dehşete düşürdü! Saniye saniye kaydetti

Selçuk Bayraktar'ın kumanda ettiği MiG29 ile kol uçuşu yaptı! AKINCI TİHA'nın Azerbaycan'daki ilk uçuşu

Turistler için cazibe merkezine dönüştü! Çölün ortasında kuruldu