• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
30 Aralık 2010 Perşembe

Bu yasa sporu kurtaracak

İbrahim Cevahir
İbrahim Cevahir
YAZARIN SAYFASI

Türk sporunda yaşanan, özellikle de futbol stadyumlarında bugüne kadar gördüğümüz çirkin olaylar artık bardağı taşırdı. İnsan ölümlerine bile sebep olan bu anarşinin geç de olsa  ele alınması güzel. TBMM'nin konuyla ilgili çalışmalarında payı olan, katkısı olan, fikri olan herkese teşekkür ediyorum. Ama dediğimiz gibi geç kalınmışlık var. Hem de öyle geç kalınmış ki tribün anarşisiyle binlerce insan yaralandı. Onlarcası öldü. Geçmişteki Sivasspor-Kayserispor maçını unutmayalım.

30 YIL ÖNCE ÇIKSA
Seyrettiğimiz şey spor... Dünya genelinde sporun sevimli hale getirilmesi gerekirken bilhassa futbolda bu hadiselerin çok büyüdüğünü hep beraber gördük. Ama alınacak yeni tedbirler kanunlaştığı zaman bu hastalıktan kurtulacağımıza hiç şüphem yok.
Bu tedbirler 30 sene evvel alınsaydı bugüne kadar ölen ya da yaralanan insanların çektikleri acıları görmemiş olacaktık. Tekrar ediyorum; sporu seven, futbolu seven, çocuğu ve eşiyle maça gitmek isteyenler stada gidemeyecek hale gelmişti. Umarım ve dilerim ki liglerin 2. yarısı başlayana kadar gerekli kanunlar çıkar. Herkese şimdiden bir kez daha teşekkür eder, emeği geçenlere saygılar sunarım.

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı