• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
10 Ağustos 2017 Perşembe

‘Rahatlıkla yaşamak’ ve huzur için, CHP’li belediyeleri seçin!..

Kılıçdaroğlu diyor ki; "Nefes almak istiyorsanız CHP'li belediyelerin olduğu yerlere gideceksiniz. Niçin İstanbullular hafta sonu CHP'li belediyelerin olduğu ilçelere akın ediyorlar?..”

Doğma büyüme bir İstanbullu olarak söylüyorum, ‘nefes almak için’ Çamlıca Tepesi’ne çıkarım… Biraz daha vaktim varsa Riva’ya giderim… Çamlıca Üsküdar’a, Riva Beykoz’a bağlı. Yani her ikisi de AK Parti’de…

Ama İstanbullular hafta sonu CHP'li belediyelerin olduğu ilçelere akın ediyorlarmış…

O doğru…

Bağdat Caddesi Kadıköy, Nişantaşı Şişli, Beşiktaş, Bakırköy..vs,

Lakin ona ‘akın ediyorlar’ yerine, ‘âlemlere akıyorlar’ desek, daha doğru olur… Ertuğrul Özkök gibi beyazlar içmek eğlenmek, dağıtmak için akarlar bu semtlere… Nefes almak için Bodrum, Kuşadası, Çeşme’yi falan tercih ederler… (Mine Kırıkkanat’ın tarif ettiği kısa boylu, kıllı bacaklı, çızıklı picamalı mangalcılarla aynı yerlerde eğlenecek halleri yok?!..)

Daha uzun nefes almak isteyenler ise yurtdışına çıkar… (Alpler varken Kazdağı’nda ne işleri var?!..)

Ama Kılıçdaroğlu ısrarla diyor ki; 'Bir insan bir kentte yaşamak istiyorsa, huzur içinde yaşamak istiyorsa, rahatlıkla yaşamak istiyorsa tercih edeceği kent CHP'li Belediyelerin yönettiği kenttir'…

Ee o zaman o huzura ve rahatlığa bakalım.., Kısa kısa…

İzmir'de toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine günlerdir çöpler toplanmıyor…

İzmir’de Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinden uzlaşma çıkmadı. Vapurlar günlerdir çalışmıyor. (Daha iyi, kaptanlar için biraz huzur!)

Muğla Bodrum'daki çöplük alanında üç gün önce gece çıkan yangın halen söndürülemedi. Vatandaş isyanda… (Nankörlük etmeyin, bunun kışı da var, üşüyünce görürsünüz… )

Şişli Belediyesi’nde işçilerin aldıkları 'çöp toplamama' kararı sonucu esnaf ve vatandaş çöp dağları ile boğuşuyor… (Nostalji iyidir!..)

İzmir’de musluklardan arsenik akıyor. İzmirlinin sağlığı tehlikede… İzmir Büyükşehir Belediyesi göz göre göre arsenikli su içirdi İzmirlilere.

Ama bir dakika acele etmeyin… İzmirlilere müjde.., Arsenikli su indirimi!... Musluklarından akan suda arsenik korkusu olması nedeniyle içmeyen İzmirlilere, 4 ay su faturası göndermeyecek… (Oh bu ne rahatlık, bu ne huzur?!.. İnsanın akın edesi geliyor!..)

İzmir’de Buca, Gaziemir, Karabağlar ve Konak ilçelerindeki su kesintisi… (Olsun huzuru bozmayın, nasıl olsa gelir… Şimdilik bidonlarla idare edin… Yılmaz Özdil’e sorun o bidonları iyi bilir!...)

***

Üç beş örnek yeter sanırım… Eğer yamyamlara, rezidanslara, ‘Octo-fest’lere, ihalelere falan girersek yüzlerce köşe yazısı yetmez…

Lakin huzur içinde yaşamak istiyorsan, rahatlıkla yaşamak istiyorsan (bunu anlamadım ama iyi bi’şey herhalde!) CHP’li belediyeleri tercih edin…

Alemlere akın.., pardon, akın akın CHP’li belediyelere gidin.., yani huzur için, rahatlık için akın edin…

Of yahu, Mersin’i “Güneydoğu’nun İncisi” haline getiren Kılıçdaroğlu’nu dinleyin yeter!..

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi