• $9,5871
  • €11,1424
  • 557.351
  • 1493.74
17 Mayıs 2015 Pazar

Muslera Semih usta Sneijder!

Kod adı 'konsantrasyon'du camianın... Başkanından hocasına, oyuncusundan doktoruna... En ince ayrıntıları ile çalışmıştı belli ki maça... Hamza Hamzaoğlu, 4-2-4'le iştahını gösterdi maç başında. Ancak Yasin alışmadığı sağa, Sneijdir sola mahkumdu. Yürümedi sistem..

G.Birliği 4-6-0'la 'agresif atak' çıkınca iflas eden takım savunması Selçuk'a 'havlu attırdı'... Sakatlık hayırlı mı oldu desek golü geç getirdi mi tartışılır ancak 4-2-3-1'e döndürmeye mecbur bıraktı Hamzaoğlu'nu.. Ama Selçuk'suzluğa konsantre değildi G.Saray...

Akın akın geldi G.Birliği.. 5-6 tane final pasını yapamadığı hücum var ki, Semih duvarına tosladılar.. Ya da doğru ifadeyle ön kaleci kesildi Muslera Semih.. Harika hamlelerle müthiş geri dönüştü Semih'inki.

Eksilirken kahraman yaratmaya alışık G.Saray. Oyunu dün tutan Semih'ti, koparan da Yasin-Sneijder ortaklığı. İlginçtir ilk yarı sola geçinde bir asist (Burak kafa) bir gol pozisyonu üretmişti Yasin.. Solda iyi derken 2. yarı başlangıç stratejisine döndü. Plan, sarı kartlı Uğur'un üzerine Yasin'i sürmekti belki. Ama asıl hikaye solu güçlü Yasin'in feyklerine umut bağlanmasıydı.

Nitekim... Önce Umut'a, iki tane Sneijder'a "kavisli muz pası" verdi Yasin.. Ama gelmedi gol. Sneijder kalibresine yakışmayan iki pozisyon kaçırmıştı.. Tribün tam da, "Bu işte bir şer var" duygusuna girecekti ki, Yasin-Sabri sağ kanat ortaklığı, Burak'ın pivotluğa soyunuşu ise Sneijder'lık pozisyonla gol geldi.

Jeneriklik Sneijder vuruşuna kalecinin saygı duruşu da eklenirse gol tam zamanında geldi..

Şunu hatırlatmalıyız.. Bu Yasin'de her hüner var.. Ancak hileye-hurdaya kaçmamalı.. İlk yarı rüzgardan nem kaptı neredeyse, ikinci yarı enerjisini topa verince Cristiano Ronaldo'su oldu Hamzaoğlu'nun..
Tercih onun.. Doğru formül ikincisi, yoksa Arif Erdem gibi "rüzgar-gülü" olursa ömür billah atamaz üzerinden bunu.

Gol sonrası malum; "1-0 olsun bizim olsun" oyunuydu.

G.Birliği pasif saldırgan, G.Saray "aktif savunma" yaptı.

Melo'nun sarı kart görmeden maçı bitirmesi nasıl mucizeyse son dakikalardaki 2 pozisyonda G.Birliği'nin golü bulmaması da öyle oldu. Futbalda tabii ki "Her şey mübah" değil.. Onun için Umut'un beklediği o penaltı G.Saray'a yakışmazdı..

Sön söz; G.Saray son 5 hafta her hattıyla, her oyuncusuyla fark yarattı. Özellikle de istemesiyle.

Ve son 2 haftaya müthiş avantajla giriyor.

Bu saatten sonra, "G.Saray şampiyo." dememek için sadece geminin limana yanaşmasını beklemek gerekecek.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı