• $8,2775
  • €10,0104
  • 482.943
  • 1427.73
04 Kasım 2015 Çarşamba

Hoca maçı eliyle verdi

"Önce yenilme, 1 puanı garantile"... Astana-Madrid beraberliğinin rolü var mı soru işareti ama zafer için Lizbon'a gitmiş Hamza Hamzaoğlu'nun 11'ini de son saniyede değiştiren garip parolası buydu!

Belki bu korku yüzünden, ilk 15 dakika Benfica, tankıyla tüfeğiyle saldırdı. G.Saray, tüm hattıyla savundu. Gaitan'ın sağlı, sollu şov denemeleri kaleyi sallasa da Muslera'yı yıkacak 'mermi' gelmedi... 'Özel önlem almayacağım' dese de Hamzaoğlu, Arjantinli'ye ön kelepçe olarak Sabri'yi takmıştı. O da sağlı, sollu değişti durdu. Ancak sağ önü de sol önü de çok yadırgadı.

Belli ki hücum mu edecek Gaitan'ı mı tutacak kafası karışmıştı.

Aslında hiçbir G.Saraylı'nın zihni berrak değildi. Hücum mu edecekler atak mı kesecekler karar veremediler çoğunlukla.
Zaten 7 Benfica'lının ısırganlığı, ilk 25 dakika şut bile attırmadı G.Saray'a. Sonra ailece hücumda iyi fırsattı bulunan ama Poldi'yi altı-pas'tan iyi blokladı Benficalılar.

Koca ilk yarı o kadardı kazanmaya mahkum G.Saray'ın atağı... Gol yemedi ama atmak da hayaldi.

Hele de Burak Yılmaz'la...

Luisao maden gibiydi, ondan ekmek çıkarmayı bir kez denedi ama çoğunlukla Jardel'in kucağında eridi gitti. Sinirlendi de! Hem çok ofsayta düştü hem de "el-kol" karıştırdı ayak oyununa. 3 dakikada atılmadıysa hakeme dua etmeli.

Sneijder'ın etkisiz elemanlığı ve yetersiz şutları ile geçen ilk yarının belki tek şahane anı, Bilal'in Zidane-vari topuk dönüşle Almeida'ya gösterdiği sarı karttı.

"Önce kontrol" oyunumudur, Selçuk-Birlo Bilal kısır döngüsü müdür bilinmez oyun kuramayan bir takım ortaya çıkardı...
Bu arızayı gidermek için Sneijder ön liberoya geldi. Ancak ilk gelişinde faul yaptı, arıza çıktı. Duran top stratejisinde arka direk unutulunca Benfica'nın "beleş golü" geldi.

Fakat Aslan'ın adı bu sezon 'önce yer, sonra atar'a çıkmıştı. Öyle de oldu.

6 dakika sonra ilginçtir Sneijder'ın derin ara pasında gecenin pamuk helvası Luisao'dan seken topu Podolski'nin zımba gibi çakmasıyla geri dönüş ışığı "Luz"da yandı.

O ışığın parlaması için hücum etmek, cesur oynamak gerekiyordu.

Etmediler, edemediler... Tersine kapandı Hamzaoğlu. 5 dakika tutamadı oyunu. Ya sahaya sesini duyuramadı ya yoruldu takım. Ve bir korner anında savunma gene uyudu, en kötü Benficalı Luisao, topu köşeye ampul gibi astı, Aslan'ın hayallerini de çöpe attı.

Son yarım saatte Hamzaoğlu bozduğu düzeni düzeltti, Muslera kahramanlaştı. Savunma dağıldıkça Uruguaylı takımı ayakta tuttu. Ama olacak goller olmadı, 2. golü Benfica'nın melekleri önledi.. Ve büyük fırsat kaçtı. Umutlar son 2 maça kaldı. Ancak 2. tur Kaf dağının ardında.

<p>Kastamonu'nun Cide ilçesine düşen yıldırım sonucu 6 ev çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geld

Kastamonu'da yıldırım düşmesi sonucu 6 ev alev alev yandı

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı