• $16,9782
  • €17,4431
  • 965.283
  • 2371.25
16 Ağustos 2015 Pazar

G.Saray'da Prandelli-Mancini ruhu

Sivas'ta hortlayan aslında Mancini-Prandelli ruhuydu... Oyun öncesi teknik tercih, oyun içi 'dönme dolap' gibi görev değişimleri... Hamza Hamzaoğlu, İtalyanlar'ın kellesini kopartan bu gerçekten uzak durduğu için fark yaratmıştı. Burak'a vurduğu neşterin izahı yok. "Ön takım savunması zaafiyeti" adına en skorer hücumcudan vazgeçmek ise Hamzaoğlu'nun kendi felsefesine yaptığı ihanetti. İhanet çünkü, bitik Olcan'la 'Apaçi' ruhu olmaz, olamaz...

Belki bu tercihe, 3 kupalı hoca cesareti diyebiliriz. Ya da bilmediğimiz bir durum vaki. Ama bu kararın oyuncu grubunda şok etkisi yarattığı kesin.. Yoksa Muslera'nın Lazio günlerini hatırlatan o bombayı yapması akla uygun değil. Hamzaoğlu'nun ön tamponları düzelteyim derken Podolski, Olcan, Sneijder, Yasin dörtgenini çorbaya çevirmesi hem hücumta etkisiz bir G.Saray ortaya çıkardı hem de orta sahasıyı kevgire çevirdi. Ön kaleci Chedjou olmasa, ya da Sivas biraz daha bitiricilik sağlayabilse, fark devreye girmeden 3'ü 4'ü bulabilirdi.

İmdada ise Sneijder'ın hayırlı sakatlığı yetişti! Hollandalı mecburen çıktı, Burak girdi.. Aslında gerçek santrfor Burak'ın hayaletinin bile girmesi psikolojik olarak iki stoper Ümit-İbrahim Öztürk'ün gömülmesini sağladı. Öne geçen Anadolu geleneği de diyebiliriz buna belki ama Sivas, G.Saray'ın bostan tarlası orta sahasındaki acizliğinden gelişen atakta 2'yi Bilal'in kalça acemiliği ile buldu.

Selçuk İnan-Burak kaş-göz anlaşmasında gelen gol G.Saray için umuttu. Akordu bozuk olsa da Podolski'yle gelen beraberlik teselli ikramiyesi oldu. Aslında bu maçtan çıkacak çok ders var. Her ne kadar 2-0'dan 1 puan alınsa da G.Saray, geçen yılki geri dönüşlere imza atacak güçte değil.. Melo'suzluk çok sırıtıyor.

Zaten onun imzası bile Bilal'i psikolojk olarak bitirmiş. Ama asıl tehlike bu takımın asıl silahını, hocasının takım üzerindeki gücünü kaybetmesi. Bunun işareti Sivas'ta görüldü ki, gelecek haftalar bu konuda zararı daha da büyütebilir. Ya da takım-hoca arasındaki güven duygusunun zedelenmeden onarılması şart..

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı