• $8,2885
  • €10,0155
  • 483.148
  • 1427.73
05 Aralık 2013 Perşembe

Kobe-Messi, THY için dünyayı dolaştı, soluğu İstanbul’da aldı

THY’nin yeni reklam filminin lansmanı Los Angeles’ta yapıldı. Yeni filmde Kobe ve Messi kıyasıya bir teknolojik rekabet içinde. Reklamın sonunda ise yıldız ikili, İstanbul’un turizm cenneti Sultanahmet’te bir araya geliyor.

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) yeni reklam filminin kamuoyuna tanıtımının yapıldığı Los Angeles’tayız. Türkiye’den giden üç gazetecinin yanı sıra salon Amerikalı, İtalyan, İspanyol, Ortadoğulu gazetecilerle dolu. Ve film başlıyor. Bir öncekinde THY uçağında bir çocuğun sevgisini kazanmaya çalışan Kobe Bryant ile Lionel Messi bu sefer kıyasıya bir ‘teknolojik’ rekabet içindeler.

DÜNYA KAZAN, KOBE-MESSI KEPÇE

Kendi fotoğrafını çekip internetten paylaşma modası Selfie’ye ayak uyduran iki yıldız, THY ile neredeyse dünyanın dört bir tarafına gidip, birbirlerini imrendirmeye çalışıyor. Son karede de rekabetlerini Sultanahmet Meydanı’na taşıyorlar.
Filmin sonunda sorular geliyor Kobe’ye.

İKİMİZ DE HIRSLI VE YENİLİKÇİYİZ

“THY’nin, hem de ikinci kez reklam yüzü olmanızın nedeni ne?” sorusunda Kobe, “Benim zamanım kıymetli. Ticari işbirliklerinde tabii ki çok dikkatliyim. Bir marka ile birlikte çalışmam için kıstaslarım var. Rekabetçi, yenilikçi olmalı ve birlikte çalışacağım insanlar da fazlasıyla profesyonel olmalı. THY de, ben de hırslıyız, yenilikçiyiz ve liderliğe oynuyoruz” yanıtını veriyor.

HOSTESLERİ ÇOK KİBAR

TOPLANTIDA yabancı bir gazeteci “Başka havayollarında kötü tecrübeleriniz oldu mu?” diye soruyor. Kobe yanıt veriyor:
“THY’de siz uyurken dürtükleyip, yemek ister misiniz diye soran hostes yok. Gayet kibar ve nazikler. Koltuk araları geniş, ben bile bacaklarımı uzatabiliyorum...

HAYRAN KALDIM

BİR başkası Kobe’ye daha önce Türkiye’ye gidip, gitmediğini soruyor: “Gitmemiştim. İlk gittiğimde kaldığım otel Boğaz’da şehir manzaralıydı. Hayran kaldım. Bir de Türklerin basketbolla bu kadar ilgili olduğunu bilmiyordum. Türk kültürünü öğrenmeye çalışıyorum” diyor.

YENİ REKLAM YENİ MOTTO

YENİ reklam filmi, izleyicilere merakın en güzel öğrenme yolu olduğunu anlatıyor. Reklamda Kobe ve Messi birbirlerine nispet yaparken, (filmi izlediyseniz ilginizi çekmiştir) bir karede kaplan Kobe’nin suratını yalıyor.

BASIN toplantısından sonra fotoğraf çekimine THY’nin uçtuğu noktaların işaretli olduğu dünya haritası önünde devam ediliyor. Kobe poz vermiş, gitmek üzereyken sesleniyorum: “Ben de eski basketbol oyuncusuyum. İstanbul’dan geldim.” Bu gördüğünüz pozu veriyoruz.

<p>Peki, hasta olduğunu söyleyip izin alan bir çalışan gezdiği  bir fotoğrafını sosyal medyasından p

Hangi sosyal medya paylaşımı sizi tazminatsız işten çıkarılmanıza neden olur?

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı