• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
8 Ocak 2012 Pazar

Yılın ilk boat show'u Londra'da

Dünyanın en büyük ve yılın ilk boat show'u Londra'da kapılarını açtı. Tekne değiştirmeye ya da tekne almaya niyetiniz olmasa da bu arenayı ziyaret etmek başlı başına bir keyif. Londra'ya kadar gidemem diyenler için İstanbul'da iki ayrı boat show'un yaklaştığını söylemeliyiz...

"esin.20120108012627.jpg"

Yeni yıl, yeni başlangıçlar demek birçok kişi için. Gerçi Türkiye'de bunu başarmak pek kolay değil ama yine de biz dilemekten vazgeçmeyelim. 'Yeni yılda yeni bir tekneye sahip olayım' ya da 'ilk teknemi alayım' diyenlerin önünde bir haftalık süre var. Çünkü dünyanın en büyük ve yılın ilk boat show'u Londra'da kapılarını açtı. Tekne değiştirmeye ya da tekne almaya niyetiniz olsa da olmasa da dünyanın en büyük üreticilerinin çıktığı bu arenayı ziyaret etmek başlı başına bir keyif.
6 Ocak'ta başlayan ve 15 Ocak'a kadar sürecek olan Tullett Prebon London Boat Show, 57. Excel Londra Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini bekliyor. Geçen yıl 110 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, bu yılki hedef 135 bin kişi. Her bütçeye, her zevke hitap edecek geniş bir katılımcı portföyü var. Servet değerindeki lüks megayatlar, boatlar, yelkenliler, balıkçı teknelerinin yanı sıra aksesuarlar, su sporu malzemeleri gibi farklı kategoriler de fuarda stant açtı. Bu yıl yaklaşık 1.000 teknenin sergileneceği, fuar şirketi tarafından açıklandı. Her yıl artan bir ilgi gören ikinci el tekne bölümünün de kapasitesi artırıldı ve marinada 40'ı aşkın ikinci el tekne görücüye çıkacak.
Sektörün en önemli üreticilerinin sır gibi sakladıkları yeni ürünlerini dosta düşmana gösterdikleri London Boat Show'da birçok yeni tekne meraklılarıyla buluşacak. Motoryat üreticisi Sunseeker ilk kez tanıtacağı 28 metrelik Predator 53, Predator 115, Manhattan 73 gibi, 14 yeni modelin dünya lansmanını yapacak. Prestige ise Avrupa'da Yılın Motoryatı Ödülü'ne aday gösterilen Prestige 500 ile dikkatleri çekecek.

Lüks, lüks ve lüks
Londra'daki fuarda bu yıl bir ilk de yaşanacak. Luxury Lifestyle & Supercar Showcase düzenlenecek. Bu bölümde Hirsh, Mayfair Gallery, Clive Christian, Wayne Pollock ve Range Rover gibi lüksün simgesi olan markalar ürünlerini sergileyecek. Lüks spor arabalar, mücevherler, özel koleksiyonlar, gayrimenkul seçenekleri, süs eşyaları da bu özel bölümde fuara ayrı bir renk katacak.

İSTANBUL'DA İKİ FUAR
Geçen yıl, başladığı günden bu yana CNR'da yapılan boat show'un düzenleyici şirketinin değiştiği haberini aldık. Bazı üreticiler TÜYAP'la anlaştıklarını söyledi ancak CNR da fuarı devam ettireceğini açıkladı. Hal böyle olunca şubat ayında iki fuar yapılacak İstanbul'da.
İlk fuar, 10-19 Şubat tarihlerinde CNR'da olacak. Geçen IFBSO (Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu) üyeliği kesinleşen CNR Avrasya Boat Show; Cannes, Paris, Monaco, Düsseldorf, Cenova, London, Miami gibi dünyanın en önemli boat show'ları arasına girdi.
400'ün üzerinde markanın katılacağı TÜYAP İstanbul Boat Show ise 18-25 Şubat tarihlerinde Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak. 10 salondan oluşan fuar merkezi, dünyanın ikinci büyük kara fuarı olarak nitelendiriliyor.

<p>İstanbul  Atatürk Havalimanı'nda dev bir eser hayata geçiyor. Türkiye'nin en büyük millet  bahçes

Akşam TV en büyük millet bahçesinden canlı yayında

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı