• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
16 Mart 2016 Çarşamba

Tek piyonluk işe iki piyon!

Anında ortaya çıkıp, sıraya girdiler. Kızılay’daki patlamanın ardından peş peşe açıklamalar yaptılar…

HDP, bu defa olayı lanetledi!
Putin, “yas tuttuğunu” açıkladı!
ABD’nin Ankara Büyükelçisi de “dehşet içinde olduğundan” bahsetti!
Bu arada, haklarını yemeyelim, Avrupalıları da unutmayalım. Onlar da hayli süslü laflar ettiler. Teröre karşı tek vücut olduklarını açıkladılar.
Oysa bu tablo onların eseri!
Gerçi resmen üstlenmediler ama patlamayı gerçekleştirenler PKK’lı. Kadın olanın Kobani ile erkeğin ise Suriye ile ilişkisi var. O bölgeler de PKK’nın Suriye kolu olan PYD’nin kontrolünde.
HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ değil miydi onlara sırtını dayayan? Selahattin Demirtaş, PYD denilen bu terör yapılanmasına övgüler düzmüyor mu?
PYD, bugün Suriye’de Putin ve Esad’ın askerliğini yapmıyor mu? Rusya, PYD’yi alabildiğine kullanmıyor mu?
ABD de Suriye’de PYD ile birlikte hareket ettiğini açıklamadı mı? Bunlara havadan attığı silahların görüntüleri dört bir yanda yayımlanmadı mı?
Avrupa farklı mı davranıyor?
Hepsi Ankara’da masum insanları hedef alan terör yapılanması ile el-ele, kol-kola. Tamamı bunların destekçisi.
Lanetlemeleri, “yas tutuyoruz” demeleri, gerçekleri değiştirir mi? Bunları aklar ve temize çıkarır mı?
* * *
Devam edelim…
Bir de içeridekiler var. Kimi “akademisyen” diye karşımıza çıktı. Kimi “aydın” sıfatını kullandı. Kimisi de sivil toplum örgütü olarak boy gösterdi. Bildiriler yayımladılar, terör ve teröriste destek verip, devlete saldırdılar.
Bazı medya organları da bunları aklamak için adeta çırpındılar.
Ankara Kızılay’da akan o masum insanların kanları onların da eline bulaştı. Kendilerini patlatan canlı bombalar kadar bunlar da suçlu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan o kadar haklı ki! Evet, “terör” ve “terörist” tanımı yeniden ele alınmalı. Artık, terör destekçilerinin köpeksiz köyde değneksiz gezmelerinin önüne geçmek lazım.
Aksi halde daha çok canlar gider… Bundan sonra da hep böyle dövünürüz…
* * *
Artık netleşti. Ankara’daki bu kalleş ve iğrenç saldırıyı bir değil, iki terörist gerçekleştirdi. Biri kız, diğeri erkek.
Terör, bu defa iki elemanını birden feda etti.
Oysa tek bir piyon kullanabilirdi. Tek kişiyle de bu iğrenç saldırıyı gerçekleştirebilirdi. Geçmişte hep öyle yaptı.
Neden bu defa iki kişi?
Belli ki bu saldırı onlar için çok ama çok önemliydi. Milyonda bir bile riske girmek istemediler. Her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak, iki piyon birden kullandılar. 1) Kızlı erkekli iki kişiyle dikkati çekmeden daha rahat hareket ettiler. Aracın hedefine ulaşmadan ele geçmesine karşı tedbir aldılar. 2) Piyonlardan birinin hata yapmasına karşı diğerinin devreye girmesini sağlamak istediler.
Zaten bunlar için “eleman” dediğin son derece ucuz! Çukur kazıp, barikatlar kurdukları yerlerde de yüzlercesini ölüme göndermiyorlar mı?
* * *
Eskiden maskeyle gezerdi bunlar. “Demokrasi” derlerdi, “insan haklarından” bahsederlerdi. Terör destekçisi güruhlar tarafından da alkışlanırlardı.
O maskeyi çıkardılar artık. İnsanlık dışı yüzlerini saklamıyorlar. Alabildiğine ve her türlü alçaklığı sergileyerek saldırıyorlar.
Doğal olarak taban kaybediyorlar. Buna rağmen, geri adım atmıyor ve devam ediyorlar. O, hakkını, hukukunu koruduklarını iddia ettikleri insanları sırtlarından vurabiliyorlar. Ambulansları bile kurşunlayabiliyorlar.
Adeta, intihar eder gibi bir halleri var. Bunu da görmüyor ve bilmiyor oldukları söylenemez; bile bile yapıyorlar. Çünkü arkalarındaki büyük yapılar öyle istiyor ve bastırıyor. Zaten bunları o amaçla besliyor.
Güneydoğu’da yaşadıklarımız ve Ankara’da gerçekleşen bu saldırılar, basit terör olayları değil. Ortadoğu yeniden yapılandırılırken, Türkiye belli güçler tarafından içe kapatılmaya çalışılıyor. Ama o eski Türkiye yok karşılarında!

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti