• $17,0045
  • €17,5169
  • 966.681
  • 2371.25
24 Temmuz 2019 Çarşamba

Kemal Bey'in muhteşem öngörüsü

Alıştık herhalde, o yüzden üzerinde durmuyor, gerekli tepkiyi göstermiyoruz. Bir başkası dillendirse dünyayı dar edeceğimiz sözlerini pek de önemsemiyoruz. Çoğu zaman “O söyler mazurdur” deyip geçiyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu hepimizi alıştırdı, tepkilerimizi de törpüledi maalesef!

Suriye’den iki roket daha havalandı. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’ne düştü. 7 yaşındaki Furkan Atan’la birlikte 6 vatandaşımız yaralandı. Ardından da topçu bataryalarımız YPG mevzilerini dövmeye başladı.

Sayısını unuttuk, bilmem kaçıncı saldırı bu!

Kemal Kılıçdaroğlu ne demişti seçim öncesi? Televizyona çıkıp milyonların önünde “YPG bizi mi vuracak?” demişti. Ceylanpınar’a düşen roketlerin ardından o sözleri hatırladım.

Vurdu işte, yine vurdu.

Üstüne bir de “Türkiye’nin ne beka sorunu olacak? Yöneticilerin beka sorunu var, Türkiye’nin beka sorunu yok” diye de eklemişti.

Ceylanpınar’a yönelik roketli saldırının ardından Şemdinli Üs Bölgesi’nde bir de bombalı tuzak olayı yaşadık biz. PKK’nın yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir vatandaşımız şehit oldu, diğeri de ağır yaralandı.

Türkiye’nin bekasını tehdit edenler yaptı bunu!

Roketi atanlarla bombayı patlatanlar aynı: Buradaki adı PKK, sınırı aşıp Suriye’ye geçince YPG oluyor. Biliyorsunuz, Kemal Bey bir süre önce de “YPG terör örgütü değildir” demişti.

Dünyanın bir başka ülkesinde olsa, herhalde yer yerinden oynardı. Ama alıştık Kemal Bey’in bu tür söylemlerine. Üstelik, biz tepkisiz kalırken, kendisini alkışlayanlar bile çıkıyor!

Hiçbir öngörüsü gerçekleşmiyor. Elbette kendisi de görüyor bunu. Yine de ısrarla aynı yolda ilerliyor. Sonuçta çok önemli değerler değersizleşmeye başlıyor; toplumun kutsalları ve hassasiyetleri törpüleniyor.

Belki de en önemli kazancı bu!

***

ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Ankara’daydı. Suriye’deki terör yapılanmasını görüştük.

Güvenlik kaygılarımızı bilmem kaçıncı defa aktardık kendisine. “Sabrımız taşıyor” dedik. Türkiye’ye daha önce verdikleri sözleri tutmalarını istedik. Güvenli bölge konusunu tekraren masaya yatırdık. Ülkemizdeki Suriyelilerin artık topraklarına dönme zamanı geldiğinden bahsettik…

Beklerdim ki, CHP’den güçlü destek açıklamaları gelsin. Çünkü Türkiye’deki Suriyeliler konusunda en büyük rahatsızlığı CHP ortaya koyuyor. Son seçim kampanyasında da Suriyelilerle yatıp, Suriyelilerle kalktılar.

Ama çıt çıkmadı!

Jeffrey buradayken, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı General McKenzie’nin Suriye’de YPG elebaşı Cillo ile bir araya gelmesi de görmezlikten gelindi. Kılıçdaroğlu zaten YGP’yi Türkiye’yi tehdit eden bir yapı olarak görmüyor. Ama iş Türkiye’deki Suriyeliler üzerinden siyasi prim yapmaya geldiğinde ortalığı ayağa kaldırıyor.

Şimdi Türkiye Fırat’ın doğusunda bir harekâta girişse, Kemal Bey çıkıp bir defa daha “Ne işimiz var bizim Suriye’de” bile diyebilir.

Daha önce yaşadık biz bunları.

O yüzden Kılıçdaroğlu’nun PKK, YPG ve Suriye politikaları üzerine yaptığı ve her seferinde fiyaskoyla sonuçlanan açıklamalarını gaf olarak değerlendirmiyorum ben. Sanki özellikle yapıyor!

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı