• $16,8378
  • €17,6137
  • 978.848
  • 2454.19
16 Haziran 2017 Cuma

İşte FETÖ’nün siyasi ayağı

Önce MİT TIR’ları Olayı’nı kısaca hatırlayalım: Asker üniforması giyen FETÖ’cüler, MİT’e ait TIR’ları durdurup görüntülemişlerdi. Sonra, gazeteci kisvesine bürünmüş birtakım isimler de bunları yayımlamışlardı. Tabii ki, “Türkiye DEAŞ’a silah gönderiyor” yaygaralarıyla birlikte!

Hedefte Türkiye vardı.

Amaç, Türkiye’nin terör örgütlerine silah sevkıyatı yaptığına dair bir algı oluşturmaktı. Milletlerarası arenada Türkiye’yi sıkıştırmak, açığa düşürmek, sıkıntıya sokmaktı. İşi gidebildiği yere kadar götürmekti.

Bu bir FETÖ operasyonuydu.

Ama olmadı, tutmadı. Türkiye’nin Fırat Kalkanı Operasyonu ile DEAŞ’a karşı yürüttüğü kararlı ve etkili operasyon, “birliktelik ve yardım” iftiralarının alt yapısını tamamen yok etti.

Durum bu olunca…

O operasyonu yürüten savcılar ve askerler hakkında yasal işlem başlatıldı. Görüntüleri yayımlayan Can Dündar, adalete hesap vermemek için kaçıp soluğu yurtdışında aldı. O görüntüleri Can Dündar’a servis eden CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ise, yargılanıp 25 yıl ceza aldı.

Berberoğlu’na yöneltilen iki suçlama vardı:

1) FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım etmek.

2) Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak.

h h h

Şimdi bir de Enis Berberoğlu kimdir, ona bakalım…

Hürriyet Gazetesi’nde ekonomi muhabiriydi. Sonra Ankara Temsilciliği’ne ve köşe yazarlığına kadar yükseldi. Ardından da Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü koltuğuna oturdu.

Fetullah Gülen’le olan yakınlığı ve Pensilvanya’ya kadar giderek kendisiyle görüştüğü biliniyor. Gazeteci Soner Yalçın, O’nun için “FETÖ’nün Hürriyet imamı” diye yazmış, Fetullah Gülen’e olan yakınlığı ve aldığı desteklerle ile ilgili son derece çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

Muhtemelen, Can Dündar’a verdiği ve Cumhuriyet’le yayımlanan MİT TIR’ları görüntüleri de kendisine bu ilişkilerinin sonucu ulaştırıldı. Olayın gelişimine bakıldığında başka bir izahı da yok zaten.

Berberoğlu ile ilgili bir başka önemli ayrıntı daha var. Önseçime girmedi, parti içinde herhangi bir faaliyeti de olmadı. Kemal Kılıçdaroğlu kendisine omuz verdi, CHP’den milletvekili yaptı. Bu kadarla da kalmadı, Berberoğlu’nu Genel Başkan Yardımcılığına kadar da taşıdı.

Kemal Bey’in böyle destek verdiği başka isimler de var. Mesela Alper Keten ve Ahmet Caner Yenidünya. Onların da CHP’de bir geçmişleri yoktu. Bilim Platformu’ndan en yüksek karar organı olan Parti Meclisi’ne soktu. Kanun Hükmündeki Kararname ile FETÖ’cü oldukları gerekçesiyle üniversitedeki görevlerinden ihraç edilmelerine rağmen, halen o görevde tutuyor.

Şimdi de FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle yargılanan ve casusluk suçundan hüküm giyen Berberoğlu için Ankara’dan İstanbul’a yürüyor.

***

Kılıçdaroğlu, sürekli olarak ne diyor? FETÖ’nün “siyasi ayağından” bahsediyor. Ortaya çıkarılması gerektiğini söylüyor…

Şimdi sormak istiyorum:

Bir FETÖ operasyonu olan MİT TIR’ları Olayı’ndan yargılanıp, hüküm giyen Enis Berberoğlu “siyasi ayak” değil midir? CHP’de milletvekilliği değil de berberlik mi yapıyordu?

Yukarıda söz ettiğim FETÖ’cü oldukları gerekçesiyle KHK ile üniversitelerdeki görevlerinden alınan iki PM üyesi de CHP’nin en yüksek yönetim organında bulunuyor. Bunlar da siyasetçi değil mi?

Her fırsatta FETÖ’nün siyasi ayaklarının ortaya çıkması gerektiğini söyleyen Kemal Bey, neden celalleniyor o zaman? Niçin aleyhte yürüyüşler düzenliyor? Niye KHK’lar ve yargı kararlarına tepki gösteriyor?

Anlaşılması güç bir durumla karşı karşıyayız!

Bu işte sizce de bir gariplik yok mu?

Kemal Bey gerçekten FETÖ denilen terör örgütünün siyasi ayaklarının ortaya çıkmasını mı istiyor; yoksa engellemeye mi çalışıyor? Çünkü, Kılıçdaroğlu’nun söylediği sözlerle yaptığı eylemler taban tabana zıt. Sahi biz hangisine itibar edeceğiz şimdi?

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı