• $16,755
  • €17,4408
  • 971.096
  • 2443.77
10 Ağustos 2018 Cuma

Demokrasi çökmüş döviz yükselmiş!

Vallahi de öyle diyorlar, billahi de bunu söylüyorlar. Ekonomik filan değilmiş mesele. Ekonomiye bakmamız, takılıp kalmamız anlamsızmış. Demokrasi ile alakalıymış. Bir ülkede demokrasi çökünce döviz de yükselirmiş!

Sakın şaka yaptığımı sanmayın, dedikleri açık ve net olarak bu! Üstelik yazıyor, kağıda bile döküyorlar artık.

Peki, nasıl çöküyormuş demokrasi?

FETÖ ve PKK ile irtibatlı bir adamı kulağından tutup, içeri atarak! Yine şaka yapmıyorum, vallahi de billahi de öyle diyorlar. Rahip Brunson’dan bahsediyorlar. Tutuklanmasını ve yargılanmasını “demokrasideki çöküşe” örnek olarak gösteriyorlar. Üstüne bir de daha önce tutuklanıp serbest bırakılan Deniz Yücel’i koyuyorlar.

“Sen öyle yaparsan, böyle olur” demeye çalışıyorlar. Bunu Amerikalılar ya da Almanlar söylemiyor. Bizimkiler öyle diyorlar. “Bizimkiler” tabirini mecburen kullanıyorum, çünkü nüfus cüzdanlarında “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı” yazıyor. Yoksa bizden ve bu ülkenin değerlerinden çok uzaklar.

Kimlikleri Türk, ama ruhları ecnebi bunların!

***

Amerika, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı haksız ve hukuksuz bir şekilde tutukladığında alkışlayan tipler bunlar. “Sirke baldan tatlıdır, ABD ne yaparsa haklıdır” demeseler de öyle düşünüyorlar.

Batı ne zaman bir eşkıyalık sergilese, arkasında duruyorlar.

Hayatları boyunca ne Amerika, ne de Almanya gibi ülkelerinin demokrasilerini sorgulamış değiller. Zaten “Batıda demokrasi olmasa da olur” tavrı içindeler.

Onları “efendi” kendilerinin de içinde yer aldığı bizi de “uşak” olarak görüyorlar. Değersizlik dolu hayatlarında öyle görmüşler, öyle yetişmişler çünkü.

Söz konusu batı olduğunda uşaklık bir şeref onlar için. O yüzden milli olmak, bağımsızlık ve hukukun üstünlüğünün ne anlama geldiğini anlayamıyor ve algılayamıyorlar.

Baksanıza, Türkiye düşmanı terör örgütleri ile işbirliği içindeki bir Amerikalının tutuklanıp yargılanmasını, ülke için felaket olarak görüyorlar!

Buna karşılık, Pensilvanya’dan Türkiye’ye saldırılar düzenleyen bir terörist başının faaliyetlerinden hiç rahatsız olmuyorlar. O’nun hakkında tek kelime bile etmiyor, edemiyorlar. Çünkü, arkasında Amerika var. Amerika’ya karşı söz söylenir mi hiç?

***

Lafı evirip çevirmeye gerek yok. Ahlak yoksunu ülke düşmanları bunlar…

Kimi zaman ABD’nin, kimi zaman Almanya’nın, genellikle de PKK, YPG ve FETÖ’nun arkasında görebilirsiniz onları. Hepsiyle dost ve can-ciğer kuzu sarması gibiler. Bir tek Türkiye’den alerji duyuyorlar.

“Demokrasi” deyince tek anladıkları, Türkiye ve millet düşmanı ne kadar çevre varsa, onların önünün açılması. “Bırakınız yapsınlar, bırakınız yıksınlar” tavrı içindeler. Bir yandan insanlık düşmanı terör örgütlerinin sırtını sıvazlıyor, diğer taraftan demokrasiden söz edebiliyorlar.

“Ahlak yoksunu” ifadesi bile hafif kalır bunların sergiledikleri karşısında!

Ekonomi adına yaptıkları şu rezil yoruma bakın: “Türkiye demokrasiden sapınca” dolar da doğal olarak yükseliyormuş! Ayrıca, sıkıntı göz göre, göstere göstere gelmiş! Rahip Brunson’u tutuklamamalıymışız! Bunun adı “Tek Adam” rejimiymiş!

Şimdi ne denir bunun karşısında?..

Amerika adına içeriden Türkiye’yi tehdit etmek adı verilir. Halk tabini ile “kucağımızda oturup, sakalımızı yolan tipler” bunlar.

***

Kendileri de itiraf ediyorlar dövizdeki yükselişin ekonomi ile hiç bir alakasının olmadığını. Tamamen siyasi. Milletin önüne koydukları “reçetede” de bu görülüyor zaten. “ABD’nin verdiği listede kim varsa serbest bırakın, dolar da aşağıya insin” diyorlar.

Üstelik bunu gizli saklı değil, açıkça söylüyorlar.

Bir milleti çökertecek olan “tam teslimiyet” dedikleri de budur işte. Verirsin, rahatlar ve kurtulursun. Ancak sınırı yoktur ki bunun. Sen verdikçe, isterler. Her seferinde çıtayı daha fazla yükseltirler. Sonunda da bağımsızlığın dahil, her şeyini alırlar.

Dımdızlak kalırsın ortada! Demokrasin ve şerefin elden gittiği gibi en temel insan haklarını da mumla ararsın o zaman…

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı