• $16,774
  • €17,5066
  • 976.367
  • 2443.77
15 Nisan 2016 Cuma

Bahçeli’nin özür borcu

Dedikodular üzerinden yapılan haberler, abartılı yorumlar bir yana, genel olarak söylenenler doğru. “Paralel Yapı MHP’yi ele geçirmeye çalışıyor” deniliyor.

Paralel Çete bu! Devleti bile ele geçirmeye çalıştı. Bu ülkenin Başbakanı’na, Cumhurbaşkanı’na kumpas kurdu. Algı operasyonları düzenledi. Türkiye’nin iktidar partisinin içine adamlarını soktu. CHP‘de operasyonlar düzenlemeye çalıştı. İrili ufaklı diğer bazı siyasi partilerin içine el attı. Doğaldır ki, MHP ile ilgili hesapları da olacak. Karşımızda her yere sirayet etmeye çalışan, bütün güç merkezlerini ele geçirmek için planlar kuran yasa dışı bir oluşum var.
Demem o ki, ortada yadırganacak, “Aaa bak gördün mü?” denilecek bir durum yok. Üstelik, bu yapı daha önce de MHP’ye operasyon düzenledi. Kasetlerle neredeyse partinin Başkanlık Divanı’nı çökertti.
Devam edelim…
Alparslan Türkeş döneminde de MHP’yi kullanmak, diledikleri gibi yönlendirmek isteyenler oldu. Amerika’dan tutun, Avrupa’ya kadar pek çok güç odağı MHP’nin içine sızmak istedi ya da bir şekilde sızdı.
12 Eylül’e giden süreçte, devlet içinden yönelen operasyonlara maruz kaldı MHP. Ankara Bahçelievler’deki Genel Merkezi silahlı saldırıya uğradı. Ölenler, yaralananlar oldu. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin Türk Silahlı Kuvvetler mensupları olduğu iddiaları en yetkili ağızlar tarafından dillendirildi.
En önemlisi de 12 Eylül Darbesi’nin ardından hazırlanan “MHP ve Ülkücü Kuruluşlar İddianamesi”, büyük ölçüde MHP içine sokulan isimlerin yasadışı eylemlerine dayandırıldı. İsim mi istiyorsunuz, biri Ergin Örgügören, diğeri de Hicabi Koçyiğit. Her ikisinin de MİT ile irtibatlı olduğu belgeleriyle ortaya konuldu.
Şefik Kantar gibi bir isim, Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne, Muhsin Yazıcıoğlu’nun en yakınına kadar sızdı. Gençleri farklı amaçlarla yönlendirmeye çalıştı.
O kadar çok örnek verilebilir ki…
Üstelik Devlet Bahçeli’nin de iyi bilmesi gerekir bunları. 1978 Yılı’nda kendisine ait Renault marka araçta yakalanan silahların, yine bir MİT operasyonu olduğunu söyleyen de rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’dur.
* * *
Ayrıca, Devlet Bahçeli, cemaati de iyi tanır…
57 Hükümet döneminde, Zaman Gazetesi’nin bir muhabirinin partinin gizli toplantısına teyp bıraktığı için ortalığı ayağa kaldırdı. O dönemde, “Bunlar bizi dinliyorlar” dediğine bizzat şahidim.
Biliyorsunuz, ardından MHP yöneticileriyle ilgili kaset furyası ortaya çıktı.
Peki ne yaptı Devlet Bahçeli? Çok iyi hatırlarsınız, Haziran seçimlerinin ardından Hükümet’e girmemek için direnirken, “AKP koalisyon kurmamızı istiyor. 17-25 Aralık yolsuzluk olaylarını nereye koyacağız?” dedi. Paralel Yapı’nın kumpasına dayanarak, siyasi manevralar yaptı.
O dönemde, “17-25 Aralık’ın üstü kapatılmaya çalışılıyor” diyen Bahçeli değil miydi? Bu sözler Paralel Yapı’nın televizyonlarında döndürülüp döndürülüp verilmedi mi? O yapının gazetelerinde manşetlere çıkmadı mı?
Bahçeli’nin kalemşorları, Paralel Yapı’nın operasyonlarına karşı çıktığımız için, bizlere “Yalaka, Saray uşağı, kemik yalayıcı” gibi son derece çirkin sözlerle saldırmadılar mı? En önemlisi de… O günlerde “Ver Bilal’i, al iktidarı” diyen kimdi?
Tabii ki Devlet Bahçeli’ydi.
* * *
Peki ne diyor şimdi Devlet Bahçeli?
Paralel Yapı’ya karşı esip gürlüyor. Ortalığı ayağa kaldırıyor. Son derece ağır sözler sarf ediyor…
“Bunlar ABD’nin kuklası, İslamiyet’in yüz karalarıdır” diyor:
-Ankara, Washington, Pensilvanya arasında MHP düşmanlığı üçgeni kurulmuştur. Bizim Paralel’e teslim edecek bir partimiz yoktur. Paralel, bugüne kadar ne yaşamışsa müstahaktır…
Şimdi, Bahçeli’ye “günaydın” demeyeceğim.
“Hayrola, ne oldu, ne değişti?” diye de sormayacağım. Sadece bir “özür borcu” olduğunu hatırlatacağım.
Kimden mi özür dileyecek?
Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu olmak üzere milletten. Sizden, bizden, hepimizden. Bahçeli, hep “ilkeli siyaset” diyor ya!.. İlkeli siyaset, ilkeli olmayı gerektirmez mi?

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak