• $16,833
  • €17,613
  • 978.862
  • 2458.52
21 Nisan 2016 Perşembe

Ahlaksızsın Avrupa

Strasbourg’da, Avrupa Konseyi Binası’nın yanında bizi 60-70 kişilik PKK’lı grubu karşıladı.

Abuk sabuk sloganlar atıp, bağırıyorlardı…
“Avrupa’nın demokrasi dediği yönetim tarzı bunu gerektiriyor demek ki” deyip, dinlemeye başladık…
Erdoğan’a, Davutoğlu’na, askere, polise ağır küfürler, hakaretler ediyorlardı. Kimse de sesini çıkartmıyordu. Durum bu olunca, “Mezhebi geniş bunların, bu kadar ağır sözleri de ifade özgürlüğü içinde değerlendiriyor olsalar gerek” diye düşündük!
Sonra terör destekçiliği başladı. PKK’ya övgüler düzdüler. İşlediği cinayetleri kutsadılar. “Vur gerilla vur, Kürdistan’ı kur” türünden alışık olduğumuz pek çok slogandan örnekler verdiler. Yine ses çıkmadı.
Bir tek orada toplanan çapulcuların önlerindeki barikatı kaldırıp, bizi göstererek “saldırın” demedikleri kaldı.
Olmaz, izin vermezler, ama diyelim ki oldu. Bunların canını acıtan bir başka terör örgütü orada toplandı ve bu tür sloganlar attı. Hemen derdest eder götürürlerdi. Attıkları sloganlar sebebiyle haklarında işlem yaparlardı. Yargılayıp, her birine olabilecek en ağır cezaları kilitlerlerdi. PKK’ya ise, çadır kurmasına, bayrak ve flama asmasına göz yumup, destek verdiler.
Hani, PKK bunlar için de bir terör örgütüydü? Bu kararı kendileri alıp, kendileri ilan etmemiş miydi?
Etmişlerdi ama sadece yasak savmak için. Çünkü ABD öyle demişti!
* * *
Bunlar öylesine alçak ve Türkiye’ye düşmanlar ki…
Avrupa Parlamentosu’nun hazırladığı Türkiye Raporu’nda, bu alçaklıklarını açıkça ortaya koydular. 52 sayfalık bu raporda 14 defa asker, 27 kez polis, 10 defa özel harekâtçı ve birkaç defa da gerçekte olmayan “Esadullah Timi”nin adı geçti. Sadece 1 defa PKK’dan bahsedildi. Raporda, PKK ile birlikte çevreyi kana bulayan YDGH ve YPS gibi yapıların adı bile geçmedi.
PKK’nın adı da aynen şu şekilde kullanıldı:
“Polisler, marketlere girip, içeriden çaldıkları dondurma ve şekerleri çocuklara gösterip, ‘Pis PKK derseniz, bunları size veririz’ demişler.”
Evet, hepsi bu!..
PKK’ya işte böyle bakıyorlar.
Durup dururken bu Avrupalılar için “ahlaksız” demedim. Hatta öylesine ahlaksızlar ki, aşağısı da kurtarmıyor, hep zirvesinde dolaşıyorlar!
* * *
Biliyorsunuz, o raporu yazan Türkiye Raportörü Kati Piri, Türkiye’ye de gelmişti. HDP’lilerin koluna girip, başta Sur olmak üzere sokağa çıkma yasağı olan şehirlere girmeye çalışmıştı.
Can güvenliğini korumak için izin vermedik!
Şimdi gelinen noktada “keşke” bıraksaydık diyorum. Karşıda bekleyen terör örgütünün keskin nişancıları da güzel bir karşılama düzenleseydi. Böyle bir rapor ortaya çıkmazdı o zaman. Çünkü bu rapor gerçekten kabul edilir gibi değil. Alçaklığın en uç noktasına kadar çıkmış.
Mesela, orada bir “gazetecinin öldürülmesinden” bahsediliyor…
“Gazeteci” denilen kişi, 19 yaşında PKK’lı bir çocuk. Terör örgütünün yayın organı Azadiya Welat Gazetesi’nin, sözde yazı işyeri müdürü. Twitter ve facebooktaki profiline baktığınızda, zaten kimliği açıkça ortaya çıkıyor. PKK’lı eşkıyaya övgüler düzmüş, silahlı terörist fotoğraflarını paylaşmış…
Üstelik Cizre’de elinde silahla çatışma sırasında öldürülmüş! Bütün Avrupa platformlarında bizim asker ve polisimiz tu-kaka ama bu terörist gazeteci! İşte bunların ahlak anlayışları bu!
* * *
Deve gibi eğri büğrü… Bunların yaptıkları alçaklık ve ahlaksızlıkların hangi birini sayalım ki! Lime lime dökülüyorlar, neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Mesela, hem “terör örgütü” diyorlar, hem de başta Avrupa sorumlusu Zübeyir Aydar olmak üzere, tamamının elini kolunu sallayarak gezmesine izin veriyorlar. Yetmiyor, üstüne bir de Parlamentolarında kürsüye çıkartıp, Türkiye’ye sövdürüyorlar. Uzun uzun yazmaya gerek yok. PKK’nın ikiz kardeşi PYD’ye de silah yardımı yapıyorlar.
Bunların akıllanmaları için ikinci bir Orly Baskını’na ihtiyaç var. Orly Havaalanı tepelerine inince anlamışlardı Asala’nın bir terör örgütü olduğunu. Çünkü bunların insan haklarına bakışları bile sakat! “İnsan” denince sadece kendilerini düşünüyorlar!

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı