• $15,8206
  • €16,8734
  • 944.3
  • 2362.04
26 Ekim 2012 Cuma

Fener yenilebilirdi

F.Bahçe dün Kıbrıs'ta çok önemli bir maç oynadı. Eğer bu maçta F.Bahçe yenilseydi, Türk takımlarının Avrupa kupalarında daha çok eleme maçı oynamaları gündeme gelecekti. F.Bahçe'nin iki önemli eksiği vardı. İlki; savunmada orkestra şefi olan Yobo'nun yokluğu, ikincisi de takımın orta sahadaki lideri Meireles'in oynamaması. Bu şartlar altında Aykut Kocaman, riski azaltacak yaklaşımlar içine girmişti ve iki bek Gökhan ve Hasan Ali, fazla atak yapmayan geride çakılı bir yaklaşımla oynuyorlardı.
Maçın ilk 60 dakikası F.Bahçe açısından bir felaket sayılabilirdi. Kıbrıs takımı, Portekiz ve Brezilya'nın 2'nci, 3'üncü sınıf oyuncularından derlenmiş, hiçbir yaratıcılığı olmayan forvet oyuncuları Rui Miguel dışında dikkati çekmeyen oyunculardan kurulu bir kasaba takımı görüntüsündeydi. Ancak, esas anlaşılması zor olan F.Bahçe gibi milyonlarca euroluk ve ve milli oyunculardan kurulu bir takımın, 60 dakika kasaba takımı tarafından hırpalanmasıydı.
60'TAN SONRA UYANDI
Maçın 60. dakikasına kadar F.Bahçe tek bir icraat bile yapamamıştı. Tersine Limassol bastırıyordu; 35, 39, 41 ve 51. dakikalarda dört tane gol pozisyonunun 3'ünü Volkan kurtardı, diğerini de Miguel az farkla dışarı attı. F.Bahçe hiç heyecan yaratmayan, orta sahaya sıkışmış kötü bir futbol oynuyordu. Sonra ne olduysa oldu, 60. dakikadan sonra F.Bahçe uyandı. Bu uyanma sürecinin içinde F.Bahçe 5 tane peş peşe gol pozisyonuna girdi ve 72. dakikada kornerden gelen topa Egemen'in vurduğu kafa ile galibiyete ulaştı.
Aykut Kocaman galibiyete geçince işi sağlama alabilmek için kötü oynayan Caner'in yerine Krasiç'i ve pek etkili olamayan Kuyt'ın yerine de Stoch'u aldı. Maçın son demlerinde ise skor değişebilirdi. 87. dakikada kurtarıcı yine Volkan oldu. 89. dakikada ise artık uyanan Cristian'ın vuruşunu Limassol kalecisi kurtardı.
F.Bahçe'nin performansı hiç kabul edilebilir değildi. Bu kadar zayıf bir takım karşısında ve bu kadar önemli bir maçta böyle bir oyun kabul edilebilir değil.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar

''Dağların kartalları'' dosta güven, düşmana korku veriyor! Ansızın vuruyorlar