• $7,5403
  • €8,9924
  • 414.137
  • 1541.98
12 Kasım 2012 Pazartesi

Fener 10 gol atabilirdi

Orduspor, G.Saray'ı yendi diye F.Bahçe karşısında başarılı olmalarını bekleyen birçok kimse vardı. Ayrıca oynadıkları 4-4-2 alan savunması, F.Bahçe'ye ters gelebilirdi. Üstelik F.Bahçe'de sakat olan Egemen Korkmaz, Milos Krasic ve Semih de kadroda yoktu.
Ancak Orduspor maçın ilk 5-10 dakikasında ileride bastı, topa hakim olmaya çalıştı ve sonrasında bitti.
11. dakikada ise Sow'un, Agustin Garcia'yı geçip attığı gol F.Bahçe'nin çok fazla gol atabileceği bir oyuna dönüşmüştü. Maçın ilk devresinde Sow, Kuyt ve Meireles'in çok etkili oyunları ve F.Bahçe'nin savunmada hata yapmaması ve iyi kontratağa çıkması büyük bir üstünlük veriyordu. Ordu'nun hücumlarında 18 içine yapılan ortalar, Volkan'ın elinde eridi.
F.Bahçe'nin bir gol, bir direk ve toplam 5 hücum yaptığı devrede, Orduspor 38. dakikada bir gol girişimi yaptı ancak Volkan'ı geçemedi.
SON VURUŞ EKSİKLİĞİ
Maçın ikinci devresinde Ordu forvetleri Hasan Kabze ve Stancu, F.Bahçe savunması içinde kaybolmaya devam ettiler. Bu yarıda F.Bahçe yine direkleri salladı ve gol pozisyonlarını kaçırdı. Maçın son 15 dakikasında ise Orduspor, F.Bahçe'nin üstüne gelmeye başlarken, Sarı-Lacivertliler'de kaçan goller nedeniyle gerilim artıyordu. Taa ki 84. dakikada Sezer ikinci golü atana kadar.
Orduspor ile F.Bahçe arasındaki önemli fark oyuncuların bireysel kaliteleri nedeniyle oluşuyor ve bunun iyi bir antrenörün katkısıyla bile ortadan kaldırılması kolay değil.
F.Bahçe giderek daha iyi oynuyor ama son vuruşları da yapmaları lazım. İyi ki Sezer golü attı. Yoksa, son saniyelerde gelen Orduspor golüyle maç berabere bile bitebilirdi.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

Sosyal medyadan servis ettiler... Haftanın yalanları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı