• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
09 Kasım 2012 Cuma

F.Bahçe lider kaldı

Limassol, F.Bahçe ile oynadığı her iki maçta gösterdi ki, amatör bir takım. Yani maçın sonucu başlangıçtan belliydi. Maçı dikkatle seyrettim. AEL Limassol'da F.Bahçe kadrosunda yer alabilecek bir futbolcu var mı diye. Ama pek bulamadım. Buna rağmen F.Bahçe ilk beş dakikada Limassol'a gole gidebilecek iki pozisyon verdi. Ve ondan sonra da F.Bahçe işi ciddiye aldı ve maç tamamen kontrolüne geçti.
F.Bahçe son dönemde sahada 4-2-3-1 sistemiyle yer alıyor. F.Bahçe'de bu sistemde Yobo geride olduğu sürece rakibe kolay pozisyon verilmiyor. Orta sahada ise Mehmet Topal, çok çalışkan, Meireles ise takımın lideri. Nitekim ikinci yarının ortasından sonra Aykut Kocaman, onu oyun kurucu olarak bile denedi. Yobo'nun takımda olması nasıl Bekir'in hatalarını azaltıyorsa, Meireles'in takımda olması orta sahada yapılan hataları azaltıyor. Bu maçta Cristian, oyun kurucu olarak sahaya sürülmüştü. Bu rolü ilk devrede gayet iyi üstlendi. Ama ikinci devrede yorgunluktan performans gösteremez oldu.
SOW GOLÜ ENGELLEDİ
İlk golü atan Kuyt, ikinci devrede pek icraat yapamadı. Sol açıkta oynayan Stoch ise takımı hızlandıran oyuncu oldu. Maçın bütünü yavaş tempoda oynandı. Ve hayret edilmesi gereken şey; F.Bahçe, Kıbrıs'taki maçta bu takımın karşısında zorlanmıştı. Maçın ilk yarısında F.Bahçe'nin 5 pozisyonu ve iki golü vardı. İkinci devrede ise 70. dakikada stoperleri kırmızı kart gördükten sonra maç teşvik maçına döndü. Caner ve Selçuk, Hasan Ali ve Cristian'ın yerine girdiler. Bundan sonra iki tane eğlendirici pozisyon vardı. Caner'in hücumunda Selçuk ve Stoch iki defa peş peşe topu aynı direğe vurdurdular. 80. dakikada da F.Bahçe'nin golünü topa müdahale eden Sow engelledi. 83. dakikada ise Recep Niyaz, Meireles'in yerine girdi. Maçın tek önemli sonucu F.Bahçe'nin liderliğini muhafaza etmiş olması.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi