• $16,3364
  • €17,4295
  • 974.377
  • 2388.81
30 Ekim 2012 Salı

Alan savunması ve kontratak kazandı

Bu maçtan önceki pazar günü gazetemizde yazdığım yazıda, Türk futbolunun hem milli takım, hem de Avrupa'da oynayan takımları düzeyinde deşifre olduğu, alan savunmasına gol atamadığımız ve kontrataktan kolay gol yediğimizin anlaşıldığını açık seçik yazmıştım..
Antalyaspor teknik kadrosu da F.Bahçe'yi doğru analiz etmişti, Antalya savunmaya döndüğünde katı 4-4-1 türünden 9 kişilik alan savunması yapıyor ve ileride Diarra'yı kontratak için serbest bırakıyordu. İşte bu sistem dün F.Bahçe'nin 47 maçlık iç sahada yenilmeme rekorunu bitirdi. Sisteme inanmayan Türk spor yorumcularına duyurulur...
Aslında F.Bahçe maça arzulu ve ileride baskı yapar şekilde başlamıştı. Sow'un maçta etkili olacağı belliydi. Hatta 12. dakikada soldan gelen topta dört F.Bahçeli golü atamadılar. Atsalardı farklı şekilde olabilirdi. Oyunun temposu yavaş yavaş düşünce Antalya'nın kontratak hücumunda Aissati'nin organizasyonunda ne kadar etkili kontratak yaptığı ortaya çıktı.

DİARRA EZDİ GEÇTİ
Aynen Limasol maçında olduğu gibi F.Bahçe ilk 45 dakikada dört gol pozisyonu verdi. 21 ve 36'da Volkan kurtardı. Ama 41 ve 45'te Diarra, F.Bahçe stoperlerini ezdi geçti. Antalya 2-0 üstünlük sağlarken, Bekir ve Serdar Kesimal'ın, Yobo ve Egemen olmadığı ortaya çıktı.
Maçın ikinci devresinde F.Bahçe'nin en iyi oyuncusu Sow, skoru 2-1'e getirdi. Ama ikinci devrede de Antalya'nın üç gol pozisyonu varken, F.Bahçe'nin gole ilave olarak bir tek 66'da Sow'un sağdan dış direğe vurduğu pozisyon vardı. Her iki takım da ikişer oyuncu değiştirirken, 80. dakikada gol atmak için aşırı saldıran F.Bahçe, kaptırılan topta üç kişilik bir kontratağa izin verdi ve eski oyuncusu Deniz'in attığı golle 3-1 yenildi.
F.Bahçe bu maçta karşısında doğru sistemle oynayan ve en az kendisi kadar koşan takım bulmuştu. Limassol'da erken gol atsaydı o maç da farklı sonuç olabilirdi.

<p>Son dönemlerde teknoloji dünyasına damgasını vuran gelişme, ofise dönüş kararını protesto eden Ap

Çeviri yapabilen gözlük tanıtıldı | TeknoZone #26

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada