• $ 6,8625
  • € 7,7694
  • 393.729
  • 118485
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

CHP’yi HDP sırtlayacak!

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, 23 Haziran için sahaya inerek CHP’ye oy vermeye eli gitmeyen 200 bin civarında parti seçmenini sandığa taşıyacaklarını açıkladı.

Pervin Buldan’ın seçmeni sandığa götürme işini nasıl yapacağını bilmem ama CHP adayı kazansın diye seçmeni sırtlarında taşımaya razı olmaları son derece dikkat çekici.

HDP’li yöneticilerin CHP adayı için seferber olması elbette şaşırtıcı. HDP’li Sırrı Sakık bile, bu ölümüne CHP’yi destekleme anlayışından şikayet ediyor; Sakık, partisinin, CHP adaylarına verdiği desteğin binde birini kendi adayları için vermediğinden yakınıyor. HDP’nin tüm gücünü CHP adaylarını desteklemeye ayırdığı için doğuda kaybettiklerini söylüyor Sakık.

Pervin Buldan’ın bu ölümüne CHP’ye çalışmasının kaynağı nedir, ne değildir bilmem. Ama HDP’yi CHP adayı için seferber etmelerinin ne Kürtlere, ne kendilerine bir faydası var. Erdoğan nefretinin zerk edildiği HDP’lilerin gözü artık doğrusu hiçbir şey görmüyor; onlar ne FETÖ’yü desteklemekten geri duruyor, ne Kürt inkarının, asimilasyonunun, katliamının sorumlusu olan CHP gerçeğine mesafelerini artık koruyabiliyor.

Bu durumdan tam olarak haberi olmayan HDP’li bir kısım seçmen ise gerçekle bağlarını henüz yitirmiş değil. Pervin Buldan’ın da ifade ettiği gibi İstanbul’da CHP’ye oy vermeye eli gitmeyen 200 binden fazla HDP’li seçmen var. O zaman şu soruyu sormak gerekiyor: Günün sonunda HDP’yle CHP bütünleşecektiyse, HDP ölümüne CHP’ye çalışacaktıysa bu kadar kanın akmasına ne gerek vardı?

Türkiye’nin başına getirilen “Büyük oyun” işte tam da buradan kaynaklanıyor. AK Parti ve Erdoğan siyaset sahnesine çıkana kadar PKK/HDP ile paralel devlet olarak FETÖ ve CHP, bu ülkeyi “Kürt sorunu” üzerinden kan gölüne çevirmişlerdi. Madem ortada birbirinizle alıp veremeyecek bir şey yoktuysa niye o zaman bu ülkenin gençlerini mahvettiniz?

Erdoğan, sadece bu iki yapının miras bıraktığı tarihi koşulları devraldı. Bu kavgayı bitirmek istedi. Bunun için elinden gelen ne varsa yaptı, üstelik risk alarak bazı adımlar attı.

Erdoğan yıllardır süren bu kanlı oyunu bitirme noktasına getirdiğinde ise PKK/HDP ve FETÖ/CHP yan yana gelerek AK Parti ve Erdoğan’a karşı birleşti. Şimdi söyleyin amaç aynı kanlı oyunu devam ettirmek değil de nedir?

Erdoğan, küresel güçlerin kurduğu bu kanlı oyunu kendi devleti ve milleti lehine çözmeye kalkıştığı için zehirli okların hedefi oldu. Erdoğan CHP ve FETÖ’nün “ceberut devlet” anlayışını yerle bir etti; PKK ve HDP’nin “Kürtçü” maskesini düşürdü. CHP ile HDP’nin tek bir siyasi amacı var; Erdoğan’ın şahsında asıl Türkiye’ye ve bu millete kaybettirmektir. Bu iki yapının başka da siyasi hedefi, amacı yoktur. HDP’nin 31 Mart ve 23 Haziran için ölümüne CHP’ye çalışmasının sebebi de budur!

Yerli uçak bombamız SARB-83 görevine hazır

Yerli uçak bombamız SARB-83 görevine hazır

Limonlu suyun ilk kez duyacağınız inanılmaz faydaları

Limonlu suyun ilk kez duyacağınız inanılmaz faydaları

İnternetten gelinlik veya nikâh elbisesi almanın püf noktaları

İnternetten gelinlik veya nikâh elbisesi almanın püf noktaları

7 Temmuz günlük burç yorumları sorunları ortaya çık

7 Temmuz günlük burç yorumları sorunları ortaya çıkarıyor!