• $16,3588
  • €17,6121
  • 974.78
  • 2450.84
27 Haziran 2013 Perşembe

Teşekkürler Küçükkaya... Hoşgeldin Ocaktan...

Bidayeti olan her şeyin bir nihayeti vardır.” 
Gazetecilik çok zor ama bir o kadar keyifli bir iştir. Elinizdeki AKŞAM Gazetesi’nin yayın yönetmenliğini beş yıldır İsmail Küçükkaya yapıyordu. 
AKŞAM’ın alfabe değişikliğine bile tanıklık etmiş 95 yıllık hayatında, o da yerini aldı. 
Bu gazetenin gerçek sahibi olan okurlarımız adına samimi teşekkürlerimi bir kez daha buradan iletiyorum. 
Bana göre, önemli olan her vedadan sonra tekrar bir merhaba diyebilecek, dost eli uzatabilecek şekilde yaşamaktır hayatı, ayrılıkları... 
Benim tercihim hayatım boyunca bu oldu. Profesyonel hayat da zaten bunu gerektiriyor. 
Ve Mehmet Ocaktan başladı. 
Elinizdeki bugünkü gazeteyi yaparken, AKŞAM’ın bütün çalışanları ile birlikte hoşgeldin dedik, yayın yönetmenliğini kendisine tevdi ettik. Yine bu gazetenin gerçek sahibi sizler adına içten bir hoşgeldinizi buradan tekrarlıyorum. 
Mutlaka zikretmem gereken bir isim daha var: Murat Kelkitlioğlu. Geçmişte de yolumun kesiştiği mesleğine aşık ama daha önemlisi işini çok da iyi bilen ve yapabilen bir isim. Kelkitlioğlu da bu sürece yayın koordinatörü olarak omuz verecek. 
Ben Mehmet Ocaktan’ı gazeteci olarak tanıdım. Bir kültür adamı, bir beyefendi olarak tanıdım. Elinde kitap ve kalem gördüm her zaman. Bu arada bir iki ima yüklü habere rastladım. Onun eski milletvekilliğine işaret eden... 
Milletvekilliği onurlu bir sorumluluktur. Bir meslektaşımızın hayatının bir döneminde bu sorumluluğu üstlenmiş olmasına, sadece saygıyla bakarım ve doğru bakışın da bu olduğuna inanırım. 
Şimdi AKŞAM’ın tarihinde süresini bugünden kestiremediğimiz bir dönemi onun yayın politikası ile yaşayacağız. Ve gün gelecek o da, ben de aynı biçimde veda edeceğiz, emaneti bir başkasına devrederek... 
Varlığımızın fani olduğunu ama baki kalanın yazı olduğunu, AKŞAM olduğunu göreceğiz ve AKŞAM’ın yayın hayatına aynı hız ve artan bir etkiyle devam ettiğini... Elbette aramıza katılanlar da olacak, aramızdan ayrılanlar da. 
Daha önce de yazdım. Eğer üretmek istiyorsanız, öncelikle uygun bir iklim olmalı. Görüyorum ki, burada başarı iklimi var. İnanıyor ve bu süreçte yakinen takip ettiğim ya da içinde olduğum gelişmelerden yola çıkarak diyorum ki, kamunun alacaklarını tahsil edebilme amaçlı TMSF dönemi, tahmin edilenden çok daha kısa sürecek. Hepimizin temel amacı, AKŞAM ve grubumuzda yer alan diğer yayın organlarını satışa hazırlamak ve kamunun yararına bir satışla bu medya grubunun salim bir limana demir atmasını sağlayabilmektir. 
Karşımızdaki onca zorluğa rağmen ben bu ışığı görüyorum. Daha önce yaptık; şimdi de yapacağız. Ve bir hakkı teslim edelim ki, bu inanç ve kararlılığı ağırlıklı olarak TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül’ün yönetim anlayışına borçluyuz. 
Bu yeni dönem, çalışanlarımızın heyecanını bileyledi. En zor günlerde bile aylarca maaş alamama pahasına bu gemiyi yüzdürmenin çok ötesinde doğru bir rotada seyrini sağlayanlar, AKŞAM’ı, yeni yayın yönetmeni Mehmet Ocaktan’ın yönetiminde çok daha büyük başarılara taşıyacaklardır. 

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu