• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
21 Şubat 2020 Cuma

Esinlenmek ve kopyalamak arasındaki ince çizgi

Çağla Gürsoy
Çağla Gürsoy

Gündeme hızlı bir giriş yapıyorum ve Tuvana Türkay'ın kulaklarımızda çın çın çınlayan kahkahasıyla yazımı açıyorum. Biraz argo bir tabir olacak ama görüntüleri izledikten sonra "N’aptın kızım sen?" dedim içimden. Bu kadar hoş ve zarif görüntüsü olan bir kadının bile isteye, kendini bu kadar itici gösterebilmiş olması şaşırtıcıydı çünkü. Bahsettiğim konu Onur Tuna ve Tuvana Türkay'ın başrollerini paylaştığı ‘Ağır Romantik’ filminin gala gecesinde oyuncuların basın söyleşisi esnasında yaşananlar. Onur Tuna filmi çekerken çok eğlendiklerini söylerken sıra rol arkadaşı Tuvana'ya gelince garip bir kahkaha patlatarak "Filmi çekerken çok eğlendik klişelerine girmeyeceğim" diyor. Rol arkadaşı Onur Tuna deyim yerindeyse yerin dibine geçiyor. Filmin diğer oyuncularından üstat Altan Erkekli'nin Türkay'ın açıklamasına tepkisi yüzünden okunuyor. Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyeceğim ama bu sefer kötü reklam gişeyi etkiler gibime geldi.

O NASIL SQUAT YAHU

Şarkıcı Linet'i birebir tanımasam da çok içi dışı bir, tatlı bir kadın imajı veriyor bana. Çok polemiklere girmez güler yüzlüdür falan filan. Bir konser görüntüsü geldi Linet'in dapdar bir tulum ve gerçekdışı bir kalça görüntüsü. Tamam biz kadınlar bu güzellik işleriyle haşır neşir olduğumuz için implantır, dolgudur, silikondur anlıyoruz bu uygulamaları ama erkeklerde kör değil ki be kardeşim. Muhabirlere kalçamda operasyon yok squat yaptım diyorsunuz Linet Hanım. Muhabirler tabii utana sıkıla pek squatlık durmuyor demeye çalışıyor ama nafile... Ah şu Kardashian Ailesi yüzünden hep bunlar! O yapay takma kalça görüntüsünü trend yaptılar. Bizim ünlülerde onların peşine takıldı gidiyor.

KOPYALA YAPIŞTIR ÜNLÜLERİMİZ

Instagramda keyifle gündemi takip ettiğim hesaplardan biri olan Timelessmag ara ara yabancı ünlülerin stillerini kopyala - yapıştır kendine uygulayan Türk ünlü kadınlarımızı paylaşıyor. En son aklımda kalanlar Dua Lipa - Aleyna Tilki benzerliği. Bazı isimler hatta modacılar var ki bu kadar da olur mu diyorum. Biz Türkler esinlenme olayını tamamen kopyalamakla karıştırıyoruz. Linet'in mevzusu gibi bu durum da işte birinde görüp beğendiğimizi ‘Bana yakışır mı yakışmaz mı?’ demeden uygulamamız ya da üzerine hiç emek katmadan yabancı tasarımcıları kopyalamamız ne büyük hata….

<p>Sosyal medyada en çok paylaşılan haftanın viral olmuş videoları 'GÖRMELİSİN'de sizlerle!</p>

Görmelisin

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi