• $13,5756
  • €15,2892
  • 794.443
  • 1951.17
25 Şubat 2012 Cumartesi

Neon renklerle enerji dolu bir yaz

Bu yaz umduğumuzdan de renkli bir sezon yaşayacağız zira geçen sezonlarda kendini hissettiren neon renkler, büyük bir patlama yapıyor.

Son birkaç gündür güneşin kendini hissettirmesiyle birlikte baharı düşünmeye başladık. Evet bahar kapıda, yaz ise çok yakında... Sıcak günleri dört gözle bekliyoruz, özellikle de sıcacık ve canlı renkleri... 
Çok şanslıyız ki soğuk geçen bir kışın ardından alabildiğine renkli ve canlı bir yaz geliyor. Öyle ki renkler patlama etkisi yaratıyor.
Hiç kuşku yok ki yazın en baskın, en göze çarpan, en iddialı trendi neon renkler. Mordan sarıya, yeşilden maviye her rengin patlayan tonu moda. Üstelik bu renkler çoğu zaman tek başına değil, birkaç tanesi bir arada kullanılıyor.
Bir elbisede morla kırmızıyı, turuncuyla pembeyi, yeşille maviyi bol bol bir arada göreceksiniz ve hiç olmadığı kadar renkli geçecek bu yaz. Fuşya pantolonlar, turuncu gömlekler, yemyeşil şortlar, sapsarı trikolar... Bu cıvıltılı renklerin, hepsinin bir arada kullanıldığında verdiği enerji de tartışılmaz. Yaz sıcaklarının yarattığı rehaveti dağıtmak için iyi yol olabilir neon renkler...

RAKİPLERİ GÜÇLÜ
Ancak karşı tarafta neonları dengeleyen pudra tonlarının ve beyazın durduğunu da belirtmekte fayda var. Yalnız değiller zira ve güçlü rakipleri var doğrusu.
Ancak renkli giyinmeyi sevenler için bulunmaz bir yaz.
Renk trendlerini belirleyen Pantone firması 2012 yılı ilkbahar-yaz yaz trendlerinde neon renklerinin hakimiyetini vurguluyor. İnsana enerji veren ancak göz yormayan bu tonların arasında turuncu ve sarıyı ön plana çıkarıyor. 
Dünya Renk Birliği'nde Türkiye'yi temsil eden moda tasarımcısı Ümit Ünal ise yaza çok renkliliğin hakim olacağını söylerken, diğer yandan da tam tersine monoton ve daha sakin tonların varlığını sürdürdüğünü açıklıyor ve şöyle devam ediyor: 'Bir renksizlik görünüyor. Bir noktada modern ve fütürüstik yüzler, kılıklar, yapılar diğer uçta daha etnik daha sentezli yoğun dışavurumlar söz konusu. Birbirine dokunmadan birbirine ters düşmeden birbirini acıtmadan.'

60 VE 70'LERİN RUHU
Bir diğer renk birliği üyemiz Özlem Süer ise '60'lar ve 70'lerin tüm ruhu yeni bir formla hayatımıza girerek, eski ve yeninin harmanlandığı deneyimler yaşayacağız' derken neon renklere işaret ediyor: 'Yeşil ve tonlarıyla, neon sarılarıyla sıkça karşılaşacağız bu yaz. Ayrıca soft pudra tonları, bir diğer deyişle klasik Özlem Süer renk paleti, önümüzdeki sezonlarda kendini daha da belli edecek. Doğallığın esas alınacağı bu sezonda, tabii makyaj ve saç tercihleri de bununla doğru orantılı olacak.'
Neon renklere ise vücuda  oturan kesimler, kısa etekler ve dekolteler eşlik ederek yaza feminen ve seksi bir hava da katıyor. Patlayan neon tonlarında kısacak etek ve şortlar sokakları hareketlendirirken, vücudu saran ipek bluzlar kadın vücudunun altını çiziyor.

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!