• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
12 Ağustos 2013 Pazartesi

Mert Günok’a rağmen Drogba

İlk yarıda alanlar çok dardı ama paslaşmalar kısa değildi. Birçok orta ve uzun menzilli direkt topun biçimlendirdiği ilk yarıdaki gol pozisyonları, hücumcuların maharetlerinden çok savunmacıların bireysel hatalarından ortaya çıktı. 
Galatasaray’ın ilk bulduğu tehlikeli pozisyonda Fenerbahçeliler Gökhan Gönül’ü daha da fazla özlediler. Çünkü Mehmet Topuz sağ iç oynarken verdiği defansif katkının yarısını bile sağ bek oynarken veremiyor. Bunun sebebi asıl mevkisinin sağ bek olmamasının yanı sıra modern futbolda üst düzey maçlarda “pozisyon alma” özelliğinin teknik ve fizik özellikleri kadar belirleyici olması. 
Dün geceki ilk 25 dakika gibi “sıkışık anlar”da bu doğru pozisyon alıp alamama meselesi önemi gol pozisyonlarında daha da netleşiyor. 22.dakikada Fenerbahçe’nin bulduğu ilk gol pozisyonunda Topuz’un yaptığı pozisyon hatasının ikiz kardeşini yılların milli takım stoperi Gökhan Zan yaptı! 

BARONİ YANLIŞ TERCİH 

İlk 45 dakikanın sonlarına doğru Galatasaray’ın kurduğu göreceli baskının ana sebebi sezon kampını çok iyi geçirdiği her halinden belli olan Sneijder’ın yarattığı farka karşın Baroni’nin orta sahada ne oynayacağına bir türlü karar verememesiydi. Lakin 2. yarıda Baroni çıkınca da Fenerbahçe orta sahadaki dengeyi kuramadı. Selçuk, Sneijder ve ilerleyen dakikalarda 9.5 numaralığa da soyunan Drogba’nın pas üçgenleri, Galatasaray’ın kurduğu göreceli üstünlüğün şifresiydi. Bu üstünlük skor tabelasına yansımadıysa Amrabat sol açıktan çok “sol fren” gibi oynadığı için. 

KONTROLSÜZ HIRS ZARARDIR

Baskıya rağmen Fenerbahçe’yi ayakta tutan ve orta sahası dâhil birçok pozisyonda o ana kadar tüm takımın kademesine giren Alves “Kontrolsüz hırs, hırs değil zarardır” sözünü hatırlatırcasına oyundan atıldı. Alves’in atılması öncesinde olduğu gibi sonrasında da Mert, son maçlarına oranla çok iyi bir performans sergiledi. Drogba’nın golünde yapabileceği bir şey yoktu. Fenerbahçe 1-0’dan önce de 1-0 sonrası olduğu gibi topu rakip sahaya taşımalıydı. 1 kişi fazla oynayan Galatasaray da 1-0 öne geçtikten sonra geri çekilip gereksiz risk almamalıydı.

<p>Başkan Erdoğan, 'Bizi çok çok çok duygulandırdın. Tarihi bir başarı aldın, seni gönülden tebrik e

Başkan Erdoğan, olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'u tebrik etti

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı

İstanbul'da mesire alanları ve tabiat parklarında piknik ve spor yapılabilecek