• $33,0585
  • €36,031
  • 2552.72
  • 11131.8
20 Ağustos 2013 Salı

Her derde çare Drogba

Drogba’nın 2’sini şereflendirdiği ve bizzat kalitesini, “hakiki marka değer”lerini yükselttiği Avrupa’nın 5 büyük ligi ile bizim lig arasında maalesef büyük farklar var. Mesela Drogba, ilerlemiş yaşına rağmen Galatasaray’ın en “genç oynayan” oyuncusu. Fildişili futbol sanatçısı, sadece Galatasaray kadrosundaki en iyi santrfor değil, ilk yarının sonları ve 2. yarının büyük kısmında gördüğümüz gibi Drogba 9.5 numaralığa soyunduğu anlarda Galatasaray orta sahasının da önemli parçalarından bir tanesi. 
Bir futbolcu, kadrodaki en kariyerli ve en yıldız oyuncuyken, aynı zamanda o kadrodaki “en iyi takım oyuncusu” da olmayı başarıyorsa, hakkında daha da fazla yazmak kalemimizin borcu. Maçın başında golü kaçırınca pası veren arkadaşından özür dilerken kariyerinde yükseldikçe egosunu azaltmayı başaran Drogba karakterine şahit olduk. O anı en yakından gören bazı takım arkadaşları da bu davranışından ne kadar feyz almayı başarırlarsa, kariyerleri açısından o kadar iyi olur. 
Galatasaray dün gece son dakikalarda çok zorlanırken sahneye yine Drogba çıktı. Kontrataklarda sürekli kenara açılıp Gaziantep baskısı karşısında daralan Galatasaray’ın hücum alanını genişletti. Yetmedi, savunmasına gelip 3. bir stoper gibi Gaziantep’in fazlasıyla zorlayıcı kenar ortalarında rakip akınları kesen, durduran isim de oldu Drogba… 
38 derece ateşle oynamasına rağmen çok iyi geçirdiği hazırlık döneminden kalan hücum ateşini sahaya yansıtmayı başaran Sneijder da hastalıktan bitap düşene kadar Galatasaray hücumlarının kilit ismiydi. Gol perdesini açan pozisyonda Sneijder’ın gol vuruşu mu, gol öncesi vuruşu mu yoksa pozisyonu başlatan feyk dönüşü mü daha etkileyiciydi sizce? 
Belki de Drogba ne Sneijder’ın bir zamanlar Avrupa futbolunun zirvesinde sık sık rakip oldukları Hamit Altıntop’a eskiden nasıl potansiyeli yüksek bir oyuncu olduğunu hatırlatmaları lazım. Çünkü dün gece Hamit, Galatasaray’ın hazırlık kampında değil de bütün yaz taş ocağında çalışmış gibi yorgundu. Bu yorgunluk Hamit’in çıkmasına rağmen belli dakikadan sonra takımın kalanına da sirayet etti. Emre Çolak bu tip şansları bulduğunda canını dişine takmalı.

<p>Neden sistemler mavi ekran veriyor, küresel bir siber  saldırı altında mıyız?</p><p>Havalimanları

Dünya neden mavi ekran hatası verdi?

Tahta kaşık kullanıyorsanız dikkat

Bakırköy'de alt geçide çarpan tır devrildi! Aynı yerde daha önce 4 kişi hayatını kaybetmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yıldız Sarayı'nın açılış törenine katıldı